Hororový zážitek: Lidé viseli na horské dráze 3 hodiny hlavou dolů, až poté je vysvobodili záchranáři

Hororový zážitek: Lidé viseli na horské dráze 3 hodiny hlavou dolů, až poté je vysvobodili záchranáři Zdroj: Shutterstock

Takový zážitek byste nepřáli ani svému nepříteli. I když vám jízda na horské dráze v těle rozproudí adrenalin, viset z ní hlavou dolů tři hodiny rozhodně nechcete. Své by o tom mohlo vyprávět osm nešťastníků, kteří takto trpěli na horské dráze s názvem Fire Ball na festivalu v Crandonu v americkém Wisconsinu.

Na festivalu Forest County v americkém městě Crandon došlo během prvního červencového víkendu k nečekanému pozdvižení. V tom nejlepším se totiž náhle zastavila horská dráha s názvem Fire Ball a osm lidí na ní zůstalo nejméně tři hodiny viset hlavami dolů.

Na této atrakci došlo k mechanické závadě, v důsledku čehož se zasekla ve vzpřímené poloze. Bohužel mezi lidmi, kteří zůstali na horské dráze hlavou dolů uvězněni, byli nejen mladí lidé, ale i malé děti nebo senior.

Zdroj: Shutterstock Tito otřesení lidé byli z atrakce vyproštěni až po třech hodinách. Někteří očití svědkové uvádějí, že na záchranu museli dokonce čekat čtyři hodiny. Záchranáři, kteří k nim vyjeli na pomoc nejméně ze tří okolních okresů, museli k uvězněným lidem přímo šplhat po ocelové konstrukci horské dráhy.

Naštěstí všichni pasažéři byli z horské dráhy zachráněni a následně převezeni do nemocnice na lékařskou kontrolu. Z celé události, kdy lidé visí hodiny na horské dráze hlavou dolů, vzniklo video, ze kterého tuhne krev v žilách. Vzhledem k vážnosti situace je skvělé, že nakonec vše dobře dopadlo!

Zdroj: Nbcnews.com, Nypost.com

Autor:
Publikováno: 12. 7. 2023 10:07 Nahlásit obsah