Jak pejsci projevují svou náklonnost? Hlavně těmito gesty a signály

Jak pejsci projevují svou náklonnost? Hlavně těmito gesty a signály Zdroj: Shutterstock

Jakýkoliv milovník psů vám potvrdí, že pořízení štěňátka bylo jedno z nejlepších rozhodnutí v jeho životě. Člověk tím získá toho nejcennějšího parťáka, jakého si můžete jen představit.

Koneckonců pejskům se „nejlepší přítel člověka“ neříká jen tak. Jsou to totiž nenároční, milující tvorečkové, kteří by pro svého pána udělali první poslední. Svou lásku nám však umějí projevovat pomocí mnoha gest, kterých si majitel nemusí ani všimnout, ovšem je tomu opravdu tak. A které to jsou?

Dělají na vás „psí oči“

Pokud se vám váš pejsek dívá přímo do očí těma svýma smutnýma očkama, znamená to, že vás miluje celým svým srdcem. Podle PetHelpful jsou lidé a psi jediní savci, kteří pomocí očního kontaktu projevují lásku a důvěru.

Opírá se o vás

Psi mazlení milují stejně jako my, možná i víc! Pokud má váš pejsek pocit, že se vás musí pořád jakkoliv dotýkat, je to znamení toho, abyste ho pomazlili a věnovali mu pořádnou dávku pusinek.

Zdroj: Shutterstock

Chodí za vámi

Jakmile si pořídíte pejska, už nikdy nebudete sami. V některých situacích to může být i pěkně otravné, avšak pamatujte na to, že prostě chce být jen s vámi a být u všeho, co děláte. Je to pro ně způsob, jak vám říct, že jste pro něj ten nejlepší kamarád na světě a chce s vámi sdílet všechno.

Spí ve vašem pokoji

Každý majitel pejska ráno odchází do práce s těžkým srdcem, že svého miláčku musí nechat doma samotného. Není se však čeho bát, pravděpodobně váš pejsek, jakmile se zaklapnou dveře, namíří přímo do vaší postele. Podle vědců je to jen jeden z mnoha způsobů, jakým se pejsek snaží být neustále s vámi.

Nosí vám dárky

Mnoho pejsků dokazuje svou lásku tím, že vám přinesou svou nejoblíbenější a nejmilovanější hračku. Podle expertky Jennifer Hammond je to znak toho, že s námi naši mazlíčci chtějí sdílet lásku i radost.

Vycítí smutek

Lidé a psi společně žijí již 15 000 let, což má za následek, že mezi těmito dvěma druhy vzniklo neuvěřitelně silné spojení. A právě proto ani není divu, když pejsci rozeznají smutek či nemoc. V těchto momentech se nám snaží dokázat svou lásku, snaží se nás utěšit a říct nám, že s námi soucítí a jsou tu jen pro nás.

Olizují vás

Nejtypičtějších projevem psí lásky je olizování a to ať už chceme nebo ne. Navíc olizování nohou znamená, že vás váš pes bere jako pána a vůdce. Pokud pejsek olizuje vaše novorozeně, může to i znamenat, že ho bere jako své štěňátko.  

Čeká na pochvalu

Pejsci potřebují neustále chválit a chválit, protože to je dělá opravdu šťastnými. Někdy na pochvalu může vyloženě čekat a upínat na sebe pozornost, dokud se mu jí nedostane.

Zdroj: Shutterstock

Vítá vás

Vítá vás váš psí kamarád tak, jako kdyby vás týden neviděl, a vy jste přitom byli pryč jen pár minut? Podle výzkumů se ukázalo, že psi a lidé pociťují štěstí a přátelství stejným způsobem, oni však tyto pocity projevují po svém. Takže až k vám zase poběží přes celý dům a bude radostí skákat do vzduchu, říká vám, jako moc jste mu chyběli.

Po jídle se chce mazlit

Psi se během jídla začnou chovat teritoriálně a ochranářsky, a ačkoliv nemají proč se bát, že by jim někdo jídlo vzal, je to jednoduše jeden z jejich instinktů. Pokud k vám tedy po jídle přiběhnout a chtějí se s vámi mazlit, je to projev ohromné důvěry a pocitu bezpečí, který s vámi váš pes pociťuje.

Autor:
Publikováno: 25. 1. 2022 17:05 Nahlásit obsah