Matka sdílela rentgenový snímek svého syna: Pro děti je nebezpečná i kulička hroznového vína, upozorňuje

Matka sdílela rentgenový snímek svého syna: Pro děti je nebezpečná i kulička hroznového vína, upozorňuje Zdroj: Elitereaders.com

Malé části hraček, mince a magnety. To vše si děti tak rády strkají do pusinek. Jenže nevědomky se vystavují nebezpečí udušení. Možná vás ale překvapí, že podobně nebezpečné jsou pro ně i některé druhy ovoce a zeleniny. Na tento fakt upozorňuje bloggerka Angela Hendersonová, která sdílela rentgenový snímek svého syna s uvízlým hroznem v hrdle.

Upozornění pro všechny rodiče

Její šokující facebookový příspěvek je vztyčeným ukazováčkem pro všechny rodiče, kterým záleží na zdraví a bezpečnosti svých dětí. Australská bloggerka a matka Angela Hendersonová totiž na Facebooku veřejně vyvěsila rentgenový snímek svého pětiletého syna, který se začal dusit poté, co snědl celé hroznové víno.

Zdroj: Shutterstock.com "Dokážete odhadnout, co na tomto rentgenovém snímku vidíte? Ano, kuličku hroznu, která se nachází v horní části dýchacích cest. Můj miláček musel být pod celkovou anestezií, aby mu lékaři mohli hrozen z krku odstranit. Jsem velmi šťastná, že část jeho dýchacích cest zůstala průchozí, jinak by to mohlo dopadnout špatně," uvedla k rentgenovému snímku svého syna mladá Australanka.

Hroznové víno představuje skryté nebezpečí

Mezi rodiči není příliš rozšířené povědomí o tom, jak moc může být hroznové víno pro jejich děti nebezpečné. Právě Angela Hendersonová považuje svůj veřejný počin za takové nadčasové varování, které je určeno ostatním rodičům. Tato australská matka upozorňuje, že hrozny se na první pohled tváří zcela nevinně, jsou však hlavně pro malé děti opravdovým nebezpečím. A to stejně jako třeba celá cherry rajčátka.

Tvar a velikost celých hroznů nebo také cherry rajčátek je totiž "ideální" k tomu, aby uvízly v krku dítěte a zapříčinily neprůchodnost dýchacích cest. Zabránit ještě větší tragédii pak v tomto případě může jenom včasný chirurgický zákrok spočívající v odstranění této "překážky".

Zdroj: Brightside.me Jakým způsobem by tedy měly malé děti konzumovat hroznové víno nebo cherry rajčátka? Tyto pevné bobule by měly být vždy nakrájeny na polovinu nebo případně na měsíčky.

Autor:
Publikováno: 9. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah
Loading...