Predátor odhalený v dokumentu V síti se nepoučil. Na internetu oslovoval další nezletilé dívky

Predátor odhalený v dokumentu V síti se nepoučil. Na internetu oslovoval další nezletilé dívky Zdroj: Shutterstock

Viděli jste český dokument V síti, který se zaměřuje na zneužívání dětí na internetu? Pokud vámi tento snímek otřásl, měli byste vědět, že někteří sexuální predátoři odhalení při natáčení dokumentu, pokračují ve své nezákonné činnosti na internetu dál. Jednoho z nich, který oslovoval dívky po falešným profilem, zadrželi nyní kriminalisté.

Dokument V síti pod taktovkou Víta Klusáka a Barbory Chalupové, který odhaluje online zneužívání dětí ve vodách českého internetu, mnohé velmi šokoval. Během 10denního natáčení se třemi herečkami, které se vydávaly za 12leté dívky a které měly fiktivní dětské pokojíčky, autoři experimentu odhalili na 2458 potenciálních sexuálních predátorů.

Jeden z důvodů, proč jsem přijala nabídku hrát v dokumentu V síti, byl ten, že mě zajímalo, kdo je predátor a proč to dělá, jaké používá metody. Po pár dnech se ukázalo, že to není vůbec jednoduchá otázka a že predátor může být opravdu kdokoliv,” napsala herečka Tereza Těžká, která v dokumentu V síti ztvárnila jednu z 12letých dívek.

Hned po odvysílání tohoto divácky a kriticky úspěšného dokumentu se o sexuální delikventy, kteří na internetu lovili mladé dívky, začala zajímat policie. Většina odhalených predátorů dostala za své nezákonné přečiny podmínku. Byli obviněni zejména z nedovoleného navazování kontaktu s dítětem, šíření pornografie či sexuálního nátlaku. Pouze jednoho z delikventů poslal soud na dva roky do vězení, tento muž se proti rozsudku odvolal.

Jeden z predátorů, který byl odhalený v dokumentu V síti, však svých aktivit na internetu nezanechal a nadále oslovoval nezletilé dívky pod fakovým profilem. V současné době tohoto 38letého muže zadrželi jeseničtí kriminalisté.

„S dívkou chtěl navázat sexuální kontakt, i když mu sdělila svůj skutečný věk a o komunikaci s ním neměla zájem. Na to však vůbec nedbal, a dokonce ji přesvědčoval k osobní schůzce. Naštěstí si dívka toto jednání nenechala pro sebe, a tak se do případu vložili kriminalisté,“ uvedla policejní mluvčí. 

Policisté odhalili mužovu skutečnou totožnost a zjistili, že za stejnou činnost byl už v minulosti stíhaný. 38letý sexuální predátor nyní sedí ve vazbě a je obviněný z trestného činu ohrožování výchovy dítěte a navazování nedovolených kontaktů s dítětem.

Zdroj: ČTK, Vsitifilm.cz

Autor:
Publikováno: 21. 5. 2021 12:02 Nahlásit obsah