Starostlivý táta sepsal pravidla pro otce dcer: Buďte při ní a důvěřujte jí

Starostlivý táta sepsal pravidla pro otce dcer: Buďte při ní a důvěřujte jí Zdroj: Shutterstock.com

Nezáleží na tom, kolik máte let. Důležitější je kvalita vašeho života. Tak zní heslo milujícího manžela a starostlivého táty Michaela Mitchela, který vychovává 8letou dcerku. Své myšlenky o otcovství shromažďuje na svém blogu Life to Her Years, kde zveřejnil i seznam pravidel určených pro muže, kteří chtějí být těmi nejlepšími táty na světě.

Máte malou dceru? Tato pravidla z vás udělají nejlepšího tátu na světě

Americký táta Michael Mitchel zveřejnil na svém blogu Life to Her Years velmi moudré myšlenky, které by si měli přečíst všichni tatínci malých holčiček. Z jeho seznamu 50 pravidel jsme vybrali ta, která rozhodně stojí za zapamatování. V životě tatínků a jejich dcer jsou podle nás velmi důležitá, protože vedou k upevnění i zkvalitnění jejich vzájemného vztahu.

Zdroj: Shutterstock.com Miluj její mámu. Jednej s její mámou s úctou, ctí a veřejně jí projevuj svou náklonnost. Až tvá dcera vyroste, zvyšuje se šance, že si vezme za manžela někoho, kdo s ní bude jednat podobným způsobem.

Věnuj se jí. Zajímej se o věci, které má ráda. Neseďte jen tak vedle sebe, ale dělejte věci společně.

Vychutnej si každý okamžik, který trávíš se svou dcerou. Teď se plazí v plenkách, zítra jí podáš klíče od auta a pozítří ji povedeš svatební uličkou. Život je příliš rychlý, važ si proto přítomnosti.

Bude bojovat se svou matkou. Vyber si moudře, na čí straně budeš.

Přijde den, kdy si bude chtít koupit štěňátko. Nepřemýšlej na tím. Alespoň jednou v životě jí řekni ANO.

Uč ji hodnotu peněz. V budoucím životě se jí to velmi zúročí.

Tancuj s ní. Začni s tím, až tvá malá holčička začne chodit. Nečekej až na její svatební den.

Zdroj: Shutterstock.com Jen málo věcí v životě je pro plačící holčičku víc uklidňují než její otec. Nikdy na to nezapomeň.

Říkej jí, že je krásná. Opakuj to znovu a znovu. Až si jako velká holka bude listovat módním časopisem, nebude tolik podléhat jeho vlivu a bude věřit sama v sebe.

Nikdy si nenech ujít její narozeniny. Za deset let si nebude pamatovat všechen ten čas, který jsi jí v průběhu jejího života věnoval. Bude si případně pamatovat, že jsi tam na její narozeniny nebyl. Zdroj: Shutterstock.com

Své dceři plně důvěřuj. S přibývajícím věkem jí dávej stále větší svobodu.

Máš-li vůči ní pochybnosti, věř svému srdci. To se nikdy nemýlí.

Pamatuj na to, že stejně jako motýl jednoho dne rozloží křídla a odletí do neznáma. Užívej si proto plnými doušky její stádium housenky.

Řekni jí, že se může vrátit kdykoliv domů. Neklaď si při tom žádné podmínky.

Autor:
Publikováno: 20. 5. 2019 12:00 Nahlásit obsah
Loading...