Kategorie Soužití

Článek
Vodicí pes ve službě člověku: Jaký je život nevidomého s vodicím psem?
Vodicí pes ve službě člověku: Jaký je život nevidomého s vodicím psem? Většina z nás už ten obraz někdy viděla: nejistá chůze a v ruce bílá hůl. Pravidelným ťukáním člověk objevuje svět, který v příští vteřině potká.
Článek
Láska má celkem pět fází: Do té poslední se dostanou pouze ty nejstabilnější páry
Láska má celkem pět fází: Do té poslední se dostanou pouze ty nejstabilnější páry O lásce se říká, že má spoustu podob. Jelikož je ale láska velmi dynamickým prvkem, má i několik fází. Podle psychologů procházejí všechny páry vývojem. Po prvotní zamilovanosti, kterou zná asi každý z nás, následuje ve vztahu další posun. Do poslední, páté fáze lásky, se však dostanou pouze životní partneři, kteří si byli osudově souzeni.
Článek
Vaše utkvělé představy vám mohou dokonale zničit vztah. Vyvarujte se jich
Vaše utkvělé představy vám mohou dokonale zničit vztah. Vyvarujte se jich Je spousta aspektů, které mohou zničit váš jinak fungující vztah. Pokud si myslíte, že je to jenom nevěra, sobeckost nebo nevšímavost, tak jste na omylu, i když i toto je velmi častý důvod. Nejhorší jsou ale vaše představy, které se vám neustále promítají ve vaší hlavě.
Článek
Jak to vidí muž: Budu ti zahýbat? Dámy a slečny, dejte si pozor!
Jak to vidí muž: Budu ti zahýbat? Dámy a slečny, dejte si pozor! Žijete už nějakou dobu v partnerském svazku, jste spokojená, ale občas se přece jen neubráníte myšlence, co váš partner asi právě dělá, když není s vámi. Nemusíte se za to stydět, není na tom totiž nic divného, ani když se…
Článek
Co očekávají od vztahu muži a co naopak ženy?
Co očekávají od vztahu muži a co naopak ženy? Potřeby mužů a žen ve vztahu se různí. Jedni mohou toužit po domácím zázemí a pohodě, druzí po pochopení a vnímavé komunikaci. Podle odborníků se potřeby a očekávání podle genderu výrazně liší. Co tedy chtějí ženy a co muži?
Článek
Harmonické soužití? Deset minut dialogu denně vám vztah nezachrání!
Harmonické soužití? Deset minut dialogu denně vám vztah nezachrání! Většina lidí si myslí, že k harmonickému partnerskému životu stačí láska, na kterou se lze spolehnout i po letech, a která většinu problémů tak nějak sama vyřeší. Receptem na šťastný vztah dvojic ovšem není velká láska,…
Článek
Tichá domácnost? Poradíme vám, jak prolomit bariéru mlčení!
Tichá domácnost? Poradíme vám, jak prolomit bariéru mlčení! Známá scéna z partnerského soužití: ona se nervózně ptá, zatím co on zarytě mlčí, aby za chvíli raději opustil místnost. Jak prolomit bariéru mlčení? Celý fígl spočívá v tom, že by se ženy měly naučit klást ty správné otázky.