Matka nechala dítě v rozpáleném autě bezmála 30 minut. Zachránili jej policisté, podívejte se na video ze zásahu

Matka nechala dítě v rozpáleném autě bezmála 30 minut. Zachránili jej policisté, podívejte se na video ze zásahu Zdroj: Shutterstock

Nechat miminko bez dozoru v zaparkovaném autě, když venku panují tropické teploty, je od rodičů velmi nezodpovědné. K tomuto incidentu došlo v pondělí 18. července přímo v centru Prahy, kde matka v zaparkovaném autě nechala bez dozoru své půlroční dítě bezmála 30 minut. Uplakané miminko museli z rozpáleného vozu vyprošťovat až přivolaní policisté.

V pondělí 18. července mohlo v centru Prahy dojít k velkému neštěstí. Díky všímavosti kolemjdoucích lidí nakonec vše dopadlo dobře. Policisté v tento den obdrželi na tísňovou linku volání, že se v Orlické ulici v centru Prahy nachází zaparkovaný vůz s pootevřeným okénkem, v němž v dětské sedačce sedí malé batole.

Kolemjdoucí žena, která policistům rozrušeně na tísňovou linku volala, dodala, že u auta stojí nejméně 15 minut, že na zaparkované vozidlo svítí polední slunce a že má o miminko v autě velký strach.

Zdroj: Shutterstock Když policisté přijeli na místo, nemohli si nevšimnout, že je miminko uvnitř vozu celé zpocené, má červenou hlavičku a ustavičně pláče. Strážci zákona proto na nic nečekali, rozbili zadní okénko a miminko z rozpáleného vozu vytáhli.

“Do své péče si ho převzala oznamovatelka, a to až do příchodu matky. Ta k celé události uvedla, že si odběhla něco zařídit a byla pryč necelou půl hodinu. Netušila prý, že by se mohlo něco stát,” uvedl na oficiálním webu Policie ČR tiskový mluvčí Jan Rybanský.

Půlroční miminko bylo následně z preventivních důvodů odvezeno k vyšetření do nemocnice, aby se zjistilo, zda u něj pobyt v zaparkovaném rozpáleném autě nezanechal zdravotní následky.

Policie ČR z celého zásahu se šťastným koncem zveřejnila video. Toto video slouží také jako apel na rodiče, aby nezanechávali bez dozoru své děti v zaparkovaném autě, a to zvlášť v letních měsících.

“Touto cestou bychom rádi apelovali na všechny matky i otce, aby v současných vedrech nepodceňovali možné nebezpečí a pokud je to jen trochu možné, se zamysleli nad možnými následky, jak by je jejich „netušení a zařizování“ mohlo poznamenat na celý život,” dodal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Zdroj: Policie.cz

Autor:
Publikováno: 21. 7. 2022 10:14 Nahlásit obsah