Trendy účesem 2023 je butterfly cut. Jde o staronový hit, který sluší všem ženám

Trendy účesem 2023 je butterfly cut. Jde o staronový hit, který sluší všem ženám Zdroj: Shutterstock

Jaký účes vévodí roku 2023? Žhavým vlasovým trendem je butterfly cut, který ženy s oblibou nosily již dříve. Tento vlasový střih, pro který je typická vzdušnost, objem a vrstvení, se znovu vrací na scénu. Jak se vám líbí?

Butterfly cut ženy nosily už v devadesátkách

Trendy účes butterfly cut, jehož poznávacím znamením je postupné vrstvení, zažívá v roce 2023 obrovský comeback. Vychází totiž z vlasových střihů, které ženy nosily už v 60. a 90. letech 20. století. Jestli si chcete butterfly cut představit konkrétněji, stačí si vzpomenout na Rachel Greenovou z kultovního seriálu Přátelé alias herečku Jennifer Aniston, která patřila k velkým průkopnicím tohoto vlasového hitu.

Hlavní zásady střihu butterfly cut

Základem střihu butterfly cut jsou postupně sestříhané prameny, které už na první pohled zaujmou objemem a vzdušností. Butterfly cut můžete zkombinovat nejen se sestříhanými prameny, které rámují obličej. Sluší mu také delší či kratší ofina. Tento účes je skvělý i proto, že vám dodá mladistvější vzhled a rozvernější image.

Kaskádovitý střih butterfly cut vypadá úžasně nejen v rozpuštěné verzi, ale také v culíku. Ve druhém případě totiž vytváří dojem kratšího účesu, který je stále trendy.

Zdroj: Shutterstock Butterfly cut: Pro koho je nejlepší?

Trendy účes butterfly cut je jako dělaný pro majitelky dlouhých, středně dlouhých vlasů i vlasů po ramena. Kromě hustých vlasů vysoce prospěje také vlnitým nebo kudrnatým kadeřím. Pokud ale máte jemné a řídké vlasy, tomuto střihu se raději vyhněte. V opačném případě by vaše hříva ještě více opticky prořídla. 

Co se tvaru obličeje týče, butterfly cut velmi lichotí kulatým tvářím. Skvěle sedne také ženám se srdcovým, čtvercovým a oválným obličejem.

Víte, že? Butterfly cut je nejoblíbenějším střihem roku 2023

Vrstvený a vzdušný účes butterfly cut patří k nejoblíbenějším střihům roku 2023. Potvrzuje to i sociální síť TikTok. Hashtag #butterflyhaircut byl na této platformě dosud zobrazen více než 377milionkrát.

Zdroj: Weheartthis.com, Lorealparisusa.com, Allure.com

Autor:
Publikováno: 12. 9. 2023 10:16 Nahlásit obsah