Pokud při procházce lesem nebo parkem spatříte někde fialovou barvu, okamžitě zmizte!

Co vy a barvy. Rozeznáte většinu z nich a nemáte problém s barvoslepostí? Jestli ano, mohlo by se vám to při vaší procházce divočinou pěkně vymstít. Nejedná se tak úplně o český výmysl, ale kdybyste náhodou s radostí cestovali po USA, dávejte pozor na tohle znamení!

V americkém státu Texas nedávno zavedli velice zajímavý zákon, kteý by se rozhodně hodil i do českých podmínek. Namísto upozorňujících cedulí s označením soukromého pozemku, mohou majitelé pozemků použít fialovou barvu k natření svého plotu či stromu, který udává hranici jejich pozemku. Tím dávají příchozím najevo, že dál tam nemají co pohledávat. 

Fialový nátěr je velice dobře vidět už z dálky a navíc není tak lehké se ho zbavit jako cedule, kterou připevníte na plot či na jiný hraniční bod vašeho majetku. V americkém státě Arkansas tohle platí už skoro třicet let. Co na takový nápad říkáte vy, dokážete si představit jeho zavedení v České republice?

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 9. 9. 2022 10:33 Nahlásit obsah