Úžasný koncertní sál vytvořený matkou přírodou. Pianista zahrál svou skladbu na Arktidě

Hra na koncertní křídlo v divadle, v koncertní síni, na letišti nebo v obchodním centru, to už tu bylo, ale tohle je tedy něco!

Italský pianista a skladatel Ludovico Einaudi složil dílo s názvem “Elegie pro Arktidu”, které pak sám osobně zahrál přímo na ledovci v samotné Arktidě. Úchvatná podívaná na fascinující ledovce, které při jeho krásné a strhující hudbě majestátně přihlížejí, byla jedinečným zážitkem. Sám skladatel tak chtěl vyjádřit svou podporu organizaci Greenpeace na záchranu Arktidy. Sám řekl: „Být tady bylo nesmírnou zkušeností. Mohl jsem vidět tu nevinnost a křehkost této oblasti na vlastní oči a zahrát píseň, která byla napsána pro toto největší pódium na světě. Je důležité, abychom rozuměli významu Arktidy, zastavili proces jejího ničení a ochránili ji.“

Doufáme, že vystoupení splnilo svůj účel a nedotčená příroda bude i nadále přírodou ochraňovanou než ničenou. A pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 17. 2. 2021 11:44 Nahlásit obsah