Kategorie Zdravá strava

Článek
Vyber si a můžeš jí(s)t - konec s nezdravými rychlovkami k obědu
Vyber si a můžeš jí(s)t - konec s nezdravými rychlovkami k obědu Znáte to - potřebujete odevzdat report, sedíte v čekárně u lékaře nebo jdete vyzvednout balík na poštu. Ke všem těmto činnostem potřebujeme trošku času z našeho dne a většina z nás k tomu obětuje obědovou pauzu. Místo vyváženého a zdravého jídla pak sáhneme po bagetě se smaženým kuřetem nebo zamíříme do proslulého fast foodu. S tím je teď konec!
Článek
Bílkoviny a hubnutí. Chcete zhubnout? Jezte!
Bílkoviny a hubnutí. Chcete zhubnout? Jezte! Plavková sezóna je už na dohled a hubnutí se tak stává stále žhavějším a žhavějším tématem. Základní rada při hubnutí spočívá v omezení stravy, ale v praxi se ukazuje, že až tak docela nefunguje.
Článek
61letá modelka s tělem mladé kočky prozradila tajemství své dokonalé postavy
61letá modelka s tělem mladé kočky prozradila tajemství své dokonalé postavy Kdo z nás by i v 61 letech nechtěl vypadat jako ve dvaceti? Jenže za tím vším stojí nejenom zdravá strava ale i cvičení a především pevná vůle. Protože jak jistě sami dobře víte, s přibývajícím věkem je hubnutí a celkové udržování našeho těla pěkně těžké.
Článek
Jak začít s veganstvím bez stresu a strádání
Jak začít s veganstvím bez stresu a strádání Zdravý životní styl se pomalu rozšiřuje a mnoho lidí se ubírá cestou uvědomělejšímu přístupu k životu. Bezesporu k takovému přístupu patří i způsob našeho stravování. Etické, filozofické i zdravotní důvody nás mohou přivést k základní myšlence veganství - tedy odmítání konzumace živočišných produktů.
Článek
Tato holčička za svůj život nesnědla ani gram cukru
Tato holčička za svůj život nesnědla ani gram cukru Tato krásná holčička na fotografii se jmenuje Grace Cooper, nyní jí je dva a půl roku a světe div se, za celý svůj život ještě nesnědla ani gram průmyslově zpracovaného cukru! Ptáte se, jak to?
Článek
Fitness mýty, kterým byste okamžitě měli přestat věřit
Fitness mýty, kterým byste okamžitě měli přestat věřit Ve světě fitness panuje spousta mýtů a polopravd. Jeden trenér řekne to a další zase ono. I díky tomu lidé věří často i bláznivým věcem, které jim v cestě za zdravým životním stylem rozhodně nepomohou. Podíváme se na několik z nich.
Článek
Zeštíhlující a bříško plnící špenátové smoothie. Určitě si ho musíte vyzkoušet!
Zeštíhlující a bříško plnící špenátové smoothie. Určitě si ho musíte vyzkoušet! Známe to, není času, jíst musíme všichni a samozřejmě si také udržet štíhlou linii. Máme pro Vás recept na velice chutné špenátové smoothie, které si připravíte za pár minut a klidně si jej můžete dát místo oběda.
Článek
Super potraviny, které by neměly chybět ve vyvážené stravě
Super potraviny, které by neměly chybět ve vyvážené stravě Není sporu, že naše populace je ohrožena nárůstem obezity. Různé diety a dietní triky se dnes těší velké oblibě, stejně jako konzumace super potravin. Zaujal vás tento termín? Co patří mezi super potraviny, jak pomohou vaší dietě a jak přispívají k vyvážené stravě?
Článek
Mějte zdraví v hrsti: mlsejte ořechy
Mějte zdraví v hrsti: mlsejte ořechy Ořechy mají příznivé účinky na lidské zdraví. Snižují například riziko infarktu a srdečních chorob, proto by je měly mlsat osoby s vysokým krevním tlakem. Hrst oříšků několikrát týdně namísto jiného, nezdravého pamlsku, nás nejen víc zasytí, ale především prospěje našemu zdraví. A proto jezme ořechy!
(6) Načíst více