Obézní dívku nepustili na horskou dráhu. Dánka Mathilde Broberg má nyní polovinu své původní váhy

Obézní dívku nepustili na horskou dráhu. Dánka Mathilde Broberg má nyní polovinu své původní váhy Zdroj: Instagram.com @mathildehbroberg

Dali jste si novoroční předsevzetí, že zhubnete? Vzorem vám může být životní příběh 21leté Mathilde Broberg z Dánska. Tato dívka trpěla od dětství obezitou. V 18 letech si však řekla, že se sebou něco udělá. Díky jednoduchému fíglu zhubla takřka na polovinu své váhy. Dříve měla 125 kilogramů, nyní se pyšní 68 kily a vypracovanou postavou.

Svůj životní příběh zveřejňuje na Instagramu

Díky úpravě jídelníčku a pravidelnému cvičení dokázala Mathilde Broberg z Dánska zhubnout takřka polovinu své původní váhy. Dnes byste do 21leté dívky s vypracovanou postavou, která se několikrát do týdne věnuje silovému tréninku, rozhodně neřekli, že dříve vypadala jinak.

“Ještě před pár lety jsem byla extrémně obézní. Vážila jsem kolem 125 kilogramů. S nadváhou a obezitou jsem se potýkala už od dětství. Nemohla jsem se svými kamarády chodit běhat nebo plavat, protože jsem jim nestačila. Ani jsem se nemohla hezky oblékat. Život obézního dítěte pro mě nebyl jednoduchý,” vypráví Mathilde, která se svým životním příběhem netají ani na Instagramu.

Zlom nastal po návštěvě zábavního parku

V pubertě se svým BMI 41 patřila do nejvyšší kategorie obezity. Milovala sladké a čokoládu a přejídala se smaženým jídlem, což se odrazilo také na její váze. Zlom u Mathilde nastal, když ji zaměstnanci zábavního parku odmítli pustit na horskou dráhu z důvodu, že je nadměrně obézní.

Tato dívka si nejprve přeorganizovala jídelníček, ze kterého vyřadila tučná, smažená a nadměrně sladká jídla. Začala jíst více bílého masa, ryb, ovoce a zeleniny, zakysaných mléčných výrobků, luštěnin, ořechů a semínek. Jeden čas dokonce držela keto dietu. Kromě toho se začala pravidelně hýbat. Třikrát do týdne trávila několik hodin v posilovně, což se ostatně odrazilo na její postavě.

Své úspěchy v hubnutí přikládá také malému triku. Aby se cítila sytě, konzumuje pokrmy malou čajovou lžičkou. Díky tomuto triku dostatečně oklame své tělo. Některé její porce tak nemusí být větší nežli dlaň.

Mathilde se dnes živí jako modelka a fitness trenérka

Mathilda Broberg má v současnosti krásnou postavu, kterou ráda ukazuje na Instagramu. V oblasti modelingu a fitness se dnes dokonce profesionálně živí. K dokonalosti jí však pomohla také plastická operace. Lékaři jí totiž po radikálním zhubnutí odstranili povislou kůži v oblasti břicha.

“Kdyby mi někdo před čtyřmi roky řekl, že budu mít krásnou postavu a budu se živit jako modelka a fitness trenérka, nevěřila bych mu. Jenom bych se nad tím pousmála,” dodává Mathilde, která je na svou proměnu náležitě pyšná.

Autor:
Publikováno: 27. 1. 2021 12:00 Nahlásit obsah