Aquapark v čínském Wu-chanu zaplavily o víkendu tisícovky lidí. Žádné roušky ani rozestupy, Západ nevěřícně kroutí hlavou

Aquapark v čínském Wu-chanu zaplavily o víkendu tisícovky lidí. Žádné roušky ani rozestupy, Západ nevěřícně kroutí hlavou Zdroj: Twitter.com | AFP news agency

Pandemie koronaviru nám stále ztrpčuje život svými omezeními. V čínském Wu-chanu, odkud se Covid-19 rozšířil do celého světa, snad zapomněli, že by vůbec nějaká pandemie existovala. Dokazují to šokující záběry z wu-chanského aquaparku Playa Maya pořízené 15. srpna, kde je hlava na hlavě. Snímky na svém Twitteru uveřejnila agentura AFP.

Wu-chanský aquapark praskal ve švech

Za ohnisko nového koronaviru se považuje čínské město Wu-chan, odkud nebezpečná nákaza pronikla začátkem roku 2020 do celého světa. Zatímco v Česku platí určité limity pro konání akcí pod širým nebem a ve vnitřních prostorách, ve Wu-chanu zřejmě nic takového není.

Zdroj: Twitter.com | AFP news agency Stačí se podívat na snímky, které vznikly ve wu-chanském aquaparku Playa Maya v sobotu 15. srpna. Celý aquapark praskal doslova ve švech, lidé se vedle sebe tísnili na nafukovacích kruzích jako sardinky. Tisíce Číňanů se přitom sešly proto, aby společně zhlédly zábavné představení.

Ve vodě se tísnily tisícovky lidí, Západ je v šoku

Dav lidí ve Wu-chanském aquaparku neunikl pozornosti Západu, který kvůli šířící se koronavirové nákaze přijal přísná restriktivní opatření. Fotky z této akce, které sdílela na svém Twitteru tisková agentura AFP, vyrazily snad všem dech.

Zdroj: Twitter.com | AFP news agency “Wu-chanská vlna. Lidé sledují vystoupení a při tom se chladí v bazénu,” připsala k fotkám agentura AFP. Na snímcích vidíte tisíce Číňanů, kteří si ve vodě vychutnávají zábavné představení. Žádné roušky ani žádné rozestupy.

Fotky z aquaparku Playa Maya se setkaly s ostrou kritikou

Snímky pořízené ve wu-chanském aquaparku se po celém světa setkaly s velkým nepochopením a kritikou. Například přímo na Twitteru se pod nimi rozhořela velmi vášnivá diskuse, do které se zapojila laická i odborná veřejnost.

Zdroj: Twitter.com | AFP news agency “Je to velký hazard. Problémem je, že jsme dosud nevymazali Covid-19 z povrchu zemského. Tyto masové akce představují opravdu velké riziko. Stačí, když bude nakažený jenom jeden člověk, a nákaza se opět rozjede,” upozorňuje australská specialistka na infekční choroby Sanjaya Senanayake.

Autor:
Publikováno: 18. 8. 2020 14:39 Nahlásit obsah