Boj proti striím: Co pomáhá?

Boj proti striím: Co pomáhá? Zdroj: Shutterstock.com

Strie jsou velkým strašákem pro každou z nás. Důvodem vzniku těchto drobných jizviček je nadměrné namáhání kůže, a to hlavně v těhotenství či při nárůstu hmotnosti. Strie však trápí i štíhlé ženy, neboť za jejich vznik může i genetika. Pokud tyto nevzhledné pajizévky taky máte, pusťte se s nimi ihned do boje. Zvítězíte nad nimi i díky těmto trikům!

Strie: Může za ně genetika i nárůst váhy

Se striemi se potýká až 90 procent českých dívek a žen. Tyto pajizévky, které mají podobu dlouhých perleťových linek, často u dívek vznikají už v době puberty, kdy se jejich tělo rychle vyvíjí a roste. S drobnými jizvičkami hlavně na bříšku se pouštějí do boje také těhotné ženy. A co si budeme povídat, strie se objevují také na tělech žen, které extrémně přiberou.

Co je ale důležité: Vznik strií je podmíněn hlavně geneticky. Pokud máte skvělou genetickou výbavu a navíc výbornou přirozenou elasticitu pokožky, těchto drobných prasklinek na kůži se nemusíte pravděpodobně obávat.

Jestli se ale u vás vyskytují ke striím genetické dispozice, tedy pokud má strie vaše maminka či babička, je tu vysoká možnost, že pajizévky se na vaší kůži časem objeví taky. Pokud ale striím vyhlásíte včas válku, můžete jejich projevy na své kůži výrazně eliminovat. Co tedy proti striím pomáhá?

Zdroj: Shutterstock.com

Zvyšte pružnost a vláčnost své kůže

Důvodem vzniku strií je praskání elastických a kolagenních vláken hluboko v pokožce. Ke vzniku těchto prasklin dochází hlavně v době těhotenství, při hormonálních změnách v pubertě nebo při nárůstu váhy. Tehdy je pokožka extrémně zatěžována napětím a tahem. Své tělo proto každé ráno a večer rovnoměrně mažte tělovým krémem, který vaši pokožku zjemní, zvláční, vyživí do hloubky a také intenzivně hydratuje.

Při mazání se důkladněji zaměřte na nejohroženější partie, kterými jsou stehna, paže, zadeček a boky. Pro těhotné ženy jsou problémovými partiemi hlavně prsa a bříško.

Použijte vhodnou kosmetiku proti striím

Při péči o pokožku dvakrát denně používejte speciální tělové krémy, mléka, másla nebo oleje, které jsou určeny přímo k péči o pokožku se striemi. Tuto kosmetiku na své tělo nanášejte vždy po sprchování nebo po koupeli.

Na své tělo nemusíte používat pouze speciální kosmetiku proti striím. Velmi vám pomohou také tělové krémy obsahující vitaminy A e E. Některé ženy si chválí krémy z bambuckého másla, nebo dokonce v boji proti striím používají čistý olivový olej, ricinový olej nebo vepřové sádlo.

Nezapomeňte na důkladnou masáž

Kromě dostatečného promazávání kůže v boji proti striím pomáhají také pravidelné masáže. Masáž problémovým partií si můžete dopřát klidně každý den. Stačí, když ve sprše na své tělo použijete masážní houbu nebo rukavice.

Zdroj: Shutterstock.com

Upravte svůj jídelníček a pitný režim

Své tělo hydratujete pomocí krémů zvenčí, nezapomeňte jej ovšem hydratovat také zevnitř. Zaměřte se na svůj pitný režim a pokuste se v průběhu dne vypít zhruba dva litry čisté neperlivé vody. Do svého jídelníčku rovněž zařaďte potraviny, které obsahují vitaminy A, C a E a také zinek.

Vyzkoušejte babské rady proti striím

  • Na jednotlivé strie naneste vyšlehaný vaječný bílek. Počkejte, až na pokožce zaschne, poté jej umyjte vodou.
  • Z domácího nesoleného sádla a sušeného či čerstvého měsíčku lékařského si vytvořte léčivou mastičku, kterou každé ráno a večer poctivě promazávejte problémové partie. Podle našich babiček je úspěch zaručen.
  • Vytvořte si peeling z mleté kávy, cukru a sprchového gelu. Naneste jej na své tělo ve sprše, pokožku jím lehce promasírujte a nakonec peeling opláchněte vodou.
  • Aby byly strie méně viditelné, můžete je vybělit. A to bramborovou nebo citronovou šťávou.
Autor:
Publikováno: 8. 1. 2019 12:00 Nahlásit obsah