Co se stane s organismem, když budete pít týden lák z okurek?

Co se stane s organismem, když budete pít týden lák z okurek? Zdroj: Shutterstock.com

Napadlo vás někdy, že pití nálevu ze zavařených okurek je nadmíru zdravé? Dívka jménem Ileana Paules-Bronet se rozhodla tohle tvrzení prozkoumat na vlastní kůži a podstoupila test, při kterém sedm dní pila nálev ze zavařených okurek. A jak to dopadlo?

Pro začátek je dobré zmínit, proč je vlastně nálev z okurek tak prospěšný. Podle studií je právě tento nálev hojně využíván sportovci, protože dokáže zmírnit svalové křeče a bolesti.

Další výhodou je, že napomáhá tělu se hydratovat i během tréninku, a to díky sodíků a draslíku, který je v nálevu obsažen. Spousta sportovců však raději po tréninku sáhne po jiných nápojích, které mají však vysoký obsah kalorií. Pokud se tedy snažíte zhubnout, raději volte nálev z okurek, protože ten je zcela bez kalorií a tudíž je nejvhodnější! 

Zdroj: Shutterstock.com Nálev ze zavařených okurek obsahuje také mnoho antioxidantů, které bojují proti rakovinným buňkám a volným radikálům. Navíc má také velký přínos pro správné zažívání. Nálev však také dokáže stabilizovat hladinu cukru v krvi, což je jistě zjištění, které potěší všechny diabetiky.

Sama Ileana trpí diabetem 2. typu, a proto se také do tohoto testování pustila. Rozhodla se tedy každý den vypít jeden panák nálevu ze zavařených okurek, sama však po sedmi dnech jeho konzumace udává, že nějaké velké změny ohledně cukru v krvi nenastaly, za to však byla nadmíru spokojená s úbytkem svalových křečí, které po cvičení často mívala. Dodává však, že týden na to, aby v jejím těle nastaly nějaké obrovské změny, je příliš krátký čas, proto s tímto experimentem nepřestane a nálev bude užívat i nadále.

Autor:
Publikováno: 26. 3. 2022 21:51 Nahlásit obsah