Krásné nohy bez ztvrdlé kůže: Udělejte si pedikúru v pohodlí domova

Krásné nohy bez ztvrdlé kůže: Udělejte si pedikúru v pohodlí domova Zdroj: Shutterstock.com

Blíží se letní počasí a mnohé z nás už se nemohou dočkat, až si vezmou pohodlné sandálky a pantoflíčky. Ovšem ne všechny máme to štěstí, že máme chodidla jako z reklamy. Trápí nás ztvrdlá a nevzhledná kůže na našich nohách. Co s ní?

Je zcela normální, že se kůže na chodidlech smršťuje a tvrdne. Proto je důležité tuto odumřelou pokožku odstraňovat, nohy hydratovat a to pravidelně. Existuje několik způsobů, jak péči o svá chodidla zvládnou v pohodlí domova. Dopřejte svým nožkám trochu toho rozmazlování a uvidíte, že se to vyplatí.

Nejprve si ale řekněme, proč se ztvrdlá kůže na nohou dělá - je to hlavně z důvodu, že kůže na nohou nemá dostatek vlhkosti. Může za to zejména uzavřená obuv, ponožky a také to, že své nohy pravidelně nepromazáváme krémem. Nevhodná obuv, která chodidlům nedovolí dýchat a dlouhé stání má bohužel také vliv na vzhled našich nohou.

Není pravidlem, že všechna mýdla a krémy jsou vhodné. Vyvarujte se používání produktů, které obsahují alkohol, protože právě ty pokožku ještě více vysušují. Raději sáhněte po olejových přípravcích.

Jak můžeme ztvrdlou kůži?

  1. Dodržujte pitný režim.
  2. Každý den své nohy dostatečně natírejte krémem.
  3. Často odstraňujte ztvrdlou kůži z chodidel pomocí např. pilníku na nohy, a to vždy po teplé lázni. Kůže je měkká a snáze se odstraní. Zdroj: Shutterstock.com

Připravte si domácí peeling na nohy

  • Smíchejte dvě polévkové lžíce soli se stejným množstvím dětského olejíčku a citronové šťávy. Vznikne vám hrubší pasta. Tu naneste na chodidla, promasírujte, nechte chvilku působit a poté opláchněte teplou vodou.
  • Smíchejte dvě polévkové lžíce hnědého cukru, dvě polévkové lžíce olivového oleje a jednu polévkovou lžíci citronové šťávy. Vymíchejte opět pastu, naneste na chodidla, dobře promasírujte, nechte chvilku působit a poté opláchněte teplou vodou.
  • Do lázně s teplou vodou dejte dvě až tři polévkové lžíce jedlé sody, nohy ponořte a nechte deset až dvacet minut sodu pracovat. Poté z nohou jemně pomocí pilníku na nohy odstraňte ztvrdlou kůži. Poté nohy opláchněte teplou vodou a natřete krémem nebo vazelínou.

Pamatujte, že je vždy důležité po každé proceduře nohy důkladně osušit a nanést dostatečné množství přípravku na nohy. 

Autor:
Publikováno: 10. 6. 2020 14:36 Nahlásit obsah