Krevní skupina: Co byste o ní měli vědět a s čím vším souvisí?

Krevní skupina: Co byste o ní měli vědět a s čím vším souvisí? Zdroj: Shutterstock

Každý z nás má určitou krevní skupinu, buďto A, B, AB nebo 0. Je to něco, s čím člověk přichází na svět, je mu dána geneticky od rodičů a v průběhu života se typ krevní skupiny nemění. A právě každá krevní skupina má své určitě vlastnosti, které se na člověku podepisují. Co byste tedy měli ještě o krevních skupinách vědět a s čím vším souvisí?

Strava

Krevní skupina má vliv na naše trávení, hubnutí i přibírání. Právě podle ní byste měli do jídelníčku zařadit určité potraviny. Ti lidé, kteří mají krevní skupinu A, by měli jíst více zeleniny a omezit přísun bílkovin, tedy především červené maso. Lidé s krevní skupinou B by měli konzumovat více červeného masa nežli bílého. Naopak lidé s krevní skupinou 0 by měli zase jíst více bílkovin, tedy ryby, maso a mléčné výrobky a lidé s krevní skupinou AB by měli do svého jídelníčku zařadit mořské plody.

Osobnost

Každá z krevních skupin s sebou nese určité vlastnosti, přičemž tedy lidé s krevní skupinou A bývají zpravidla klidnější, důvěryhodní a mají umělecké cítění. Lidé s krevní skupinou B jsou lidé, kteří jdou za svým cílem a milují svobodu a nezávislost. Lidé s krevní skupinou AB bývají spolehlivými kamarády, kteří jsou zodpovědní a starostliví a lidé s krevní skupinou 0 milují společnost, dění kolem sebe a jsou to sebevědomí extroverti.

Stres

Říká se, že ti, kteří mají krevní skupinu 0, se velmi snadno rozzlobí, proto potřebují více času na uklidnění. Každý z nás vnímá stres poněkud odlišným způsobem, ale právě vaše krevní skupina vám pomůže se lépe poznat.

Zdroj: Shutterstock

Těhotenství

Obecně je známo, že u partnerů, kteří mají stejnou krevní skupinu, je těhotenství nebezpečné a pro ženu velmi složité vůbec do jiného stavu přijít. Také ženy s krevní skupinou AB produkují méně stimulující hormon, který napomáhá početí. 

Cvičení

Zvolili jste cvičení, u kterého si ale nejste jisti, že je pro vás to „pravé ořechové“? Možná za tento pocit může krevní skupina, která s danou činností razantně nesouhlasí. Lidé s krevní skupinou A by se měli více věnovat klidnější aktivitě, například volte jógu. Lidé s krevní skupinou B by měli volit rychlejší pohyb, například jízdu na kole či běh. Lidé s krevní skupinou AB si mohou vybrat mezi jógou a tenisem a lidé s krevní skupinou 0 by měli volit rychlejší kardio cvičení, například aerobik, zumbu či běh.

Autor:
Publikováno: 22. 9. 2021 08:59 Nahlásit obsah