Orchidej ovlivňuje energii a pozná rodinnou krizi. Dejte si pozor, kde ji doma umístíte a jakou bude mít barvu

Orchidej ovlivňuje energii a pozná rodinnou krizi. Dejte si pozor, kde ji doma umístíte a jakou bude mít barvu Zdroj: Shutterstock.com

Orchidej patří k nejoblíbenějším pokojovým rostlinám současnosti. Svými nádhernými květy dokáže rozzářit každý domov. Nejen staročínské umění feng-shui však o orchideji říká, že může u vás doma ovlivnit energii. Někdy k lepšímu, jindy ovšem k horšímu.

Rozkvetlá orchidej přináší štěstí i problémy

Aby se vám orchidej odměnila nádhernými květy, musíte se o ni náležitě starat. Péče o ni je docela náročná. Tato pokojová rostlina vyžaduje správnou zálivku, dostatek světla a vhodný substrát. Při jejím pěstování hraje významnou roli i vlhkost vzduchu.

Pokud o orchidej správně pečujete, odmění se vám svou krásou. Tato rostlina však u vás doma může určitým způsobem ovlivnit energii. Někdy vám přinese štěstí, jindy se může stát zdrojem problémů. Záleží totiž, do které části svého domova ji umístíte.

Zdroj: Shutterstock.com Orchideje patří do místností, ve kterých se zdržujete přes den

Jestliže orchidej ve svém domě správně umístíte, dokáže harmonizovat negativní energii, uklidní vám myšlenky a dodá životní náboj. Orchideje patří do místností, ve kterých se zdržujete přes den. Tedy do obývacího pokoje, jídelny či do chodeb. 

V jedné místnosti byste ovšem neměli být s orchidejí během spánku, během kterého vám bude energii naopak krást. Vyhněte se proto tomu, abyste měli orchidej v ložnici. V opačném případě budete unavení, podráždění a bez energie. Hrozí vám také ztráta libida.

Víte, že? Orchidej je typicky ženskou rostlinou. Říká se, že pokud žena postaví orchidej vedle zrcadla, odhalí a vylepší tím svou krásu.

I na barvě orchideje záleží

Naše vlastnosti a schopnosti dokážou podtrhnout také jednotlivé barvy orchideje. Každá z barev je přitom vhodná do jiné místnosti.

Zdroj: Shutterstock.com

  • Červená, růžová a lila orchidej - Podporuje koncentraci a vnitřní energii. Je vhodná do obývacího pokoje, pracovny nebo koupelny.
  • Bílá orchidej - Vytváří laskavou a pohodovou atmosféru. Umístěte ji do obývacího pokoje, jídelny nebo koupelny.
  • Žlutá orchidej - Podporuje kreativitu. Nejlépe se hodí do pracovny.
  • Oranžová orchidej - Pomáhá obnovit produktivitu, přinese vám nové úspěchy v práci a pomůže vám, pokud máte finanční problémy. Patří zejména do pracovny.

Nádherná rostlina, která odráží atmosféru u vás doma

Co když se ale o svou orchidej staráte svědomitě, a přesto tato pokojovka chřadne? Znamená to, že u vás doma není něco v pořádku a orchidej vaši rodinnou krizi cítí. Lidé, kteří s vámi žijí, pravděpodobně mají zlé úmysly nebo skrývají určité špatné skutky. Tam, kde je vše v pořádku, se při správné starostlivosti daří orchideji skvěle a kvete k radosti všech členů rodiny.

Autor:
Publikováno: 24. 9. 2020 09:38 Nahlásit obsah