Proč mají Korejky bezchybnou pleť? Poznejte jejich triky k dokonalé kráse

Proč mají Korejky bezchybnou pleť? Poznejte jejich triky k dokonalé kráse Zdroj: Shutterstock.com

Jihokorejské ženy jsou proslulé jasnou, hebkou a mladistvě vypadající pokožkou obličeje, a to v každém věku. Vděčí za to nejen svým genům, nebo případně plastické chirurgii, ale především důkladné péči o pleť. Korejky si zkrátka zakládají na beauty rituálech i kvalitní kosmetice. Poznejte jejich triky k dokonalé kráse i vy!

Deset korejských kroků ke krásné pleti

Na vrcholu kosmetické módní vlny byste v tuto chvíli našli ženy z Jižní Koreje. A má to svůj důvod: Korejky působí velmi mladistvým dojmem bez ohledu na věk, a to hlavně díky bezchybně krásné pokožce. Dalo by se říct, že tyto ženy vynalezly doslova elixír mládí, který spočívá v precizní každodenní péči o pleť.  

Přístupem Jihokorejek ke svému tělu se můžete samozřejmě inspirovat také vy. Co se týče jejich každodenní péče o pleť, vyzkoušejte následující večerní rituál, který zahrnuje celkem deset základních kroků. Jde konkrétně o vrstvení deseti speciálních kosmetických produktů ve správném pořadí, které Korejky praktikují každý večer. Že jde o velmi zdlouhavý rituál? Vyzkoušejte jej a uvidíte, že výsledek stojí rozhodně za to!

Zdroj: Shutterstock.com

Jak tedy toto vrstvení vypadá?

1. krok: Odlíčení pleti hydrofilním olejem

Každý večer si Korejky nejprve svou pleť pečlivě odličují speciálním hydrofilním olejem. Nanesou jej na svou pleť, kterou rovnoměrně promasírují, a poté olej důkladně smyjí vodou. Při kontaktu s vodou se olej napění a smyje tak všechny nečistoty a zbytky kosmetiky, včetně té voděodolné.

2. krok: Čištění pleti čisticí pěnou nebo gelem

Během druhého kroku Korejky pečují o svou pleť čisticí pěnou nebo speciálním gelem, které napění pomocí houbičky. Díky tomu vyčistí póry a svou pleť dokonale zmatní.

3. krok: Peeling s obsahem ovocných kyselin

Do každodenního rituálu péče o pleť Korejky zařazují také peeling. Věří totiž, že aby zpomalily proces stárnutí, musí svou pleť stále obnovovat prostřednictvím odstraňování odumřelých buněk. Ženy z Jižní Koreje přitom nejraději používají peelingy s ovocnými kyselinami.

Tip: Evropanky mají odlišný typ pleti. Proto je pro ně dostačující peeling používat ideálně dvakrát týdně.

4. krok: Použití toneru

Toner obnovuje přirozené pH pokožky. Korejky jej na svou pleť aplikují  krouživými pohyby ve velmi krátké době trvající zhruba 10 sekund. Chtějí totiž zabránit tomu, aby se pleť kvůli použití toneru vysušila.

5. krok: Esence

Tento kosmetický přípravek v našich zeměpisných šířkách opravdu neznáme. V Asii je však mezi ženami obrovsky populární. K čemu tedy esence slouží? Tento kosmetický přípravek, který má konzistenci mírně ztuhlého želé, obnovuje rovnováhu vlhkosti po umytí pokožky.

6. krok: Ampulky se sérem

V rámci šestého kroku Korejky do své pleti důkladně vmasírují nebo vklepají sérum, které zahrnuje účinné látky ve velmi vysoké koncentraci.

7. krok: Další aplikace séra

Korejky používají na svůj obličej různé druhy sér. Jde například o sérum pro zúžení pórů nebo zvláčňující sérum. Úkolem těchto přípravků je navíc připravit pleť na další krok, kterým je nanesení masky či krému.

8. Použití plátýnkové pleťové masky

Ženy z Jižní Koreje neskutečně věří v účinnost všech pleťových masek. Těmito maskami se snaží svou pleť hydratovat, omladit, vyživit nebo detoxikovat. Nejčastěji používají plátýnkovou pleťovou masku, kterou si po dobu 15 až 20 minut přiloží na obličej.

9. Nanesení pleťového a očního krému

Devátým krokem je nanesení krému, který má v Jižní Koreje spíš konzistenci gelu, jehož důležitou složkou je hlemýždí extrakt nebo hadí či včelí jed. Korejky nezapomínají ani na péči o oční oblast, na kterou nanášejí poklepáváním oční krém.

10. Noční pleťová maska

Korejky svůj večerní rituál v péči o pleť zkrátka milují. Na závěr jej doplňují speciální pleťovou maskou, která na jejich pleti bude pracovat celou noc. Tato noční pleťová maska má konzistenci hustého gelu a smývá se z obličeje až ráno.

Podívejte se na celý tento neuvěřitelný kosmetický rituál krok za krokem!

Autor:
Publikováno: 16. 1. 2019 10:00 Nahlásit obsah