Devět signálů, které prozradí, že jste těhotná ještě dřív, než těhotenský test

Devět signálů, které prozradí, že jste těhotná ještě dřív, než těhotenský test Zdroj: Shutterstock

Když žena zatouží po miminku, mnohdy jí její tělo dá mnoho signálů, díky kterým s jistotou pozná, že za devět měsíců se stane maminkou. Tyto signály se častokrát objeví mnohem dříve, než vůbec například těhotenský test odhalí, že je žena těhotná.

Aby si však těchto signálů žena všimla, měla by své tělo dobře znát, jen tak pozná, že je s ním něco „jinak“, než jak tomu bylo doposud. Mezi hlavní příznaky těhotenství už dávno nepatří jen zpoždění menstruace.

Bolavá prsa

Bolavá prsa jsou velmi častým symptomem. Je to proto, že prsní tkáň je velmi citlivá, co se týče hladiny hormonů v těle a na jakoukoliv změnu reaguje. U některých žen se však citlivá a bolavá prsa objevují již během ovulace, avšak pokud bolest přetrvává, je jasné, že se vaše snažení vyplatilo.

Křeče

Začátek těhotenství může být doprovázet nepříjemnými křečemi v oblasti podbřišku, které se podobají menstruačním křečím. Je to z toho důvodu, že se oplodněné vajíčko váže k děloze a právě i ta se začíná na celý proces těhotenství připravovat.

Únava

Spousta žen uvedla, že začátky těhotenství pro ně byly fyzicky velmi náročné. Zejména tedy proto, že se cítily neustále neobvykle unavené a i obyčejné denní činnosti je velmi vysilovaly. Je potřeba si totiž uvědomit, že v nás roste nový život, který potřebuje spoustu energie.

Zdroj: Shutterstock

Barva bradavek

Jakmile tělo zjistí, že se v naší děloze začíná klubat nový život, může se to projevit i na našich prsou, tedy přesněji na bradavkách a jejich zbarvení. Těhotenské hormony dokážou ovlivnit buňky v bradavkách, neboli melanocyty, které ovlivňují zbarvení bradavek. Během těhotenství mohou být naše bradavky tmavší, než tomu bylo doposud.

Nevolnost

Ranní nevolnosti jednoduše k těhotenství patří a objevují se až u 85 % všech těhotných žen. Jenže tyto ranní nevolnosti přicházejí až o pár týdnů později. Na mysli teď máme lehké nevolnosti například z jízdy autem, z parfému, při čtení v autě a i při jiných činnostech, které vám doposud nikdy nijak nevadily.

Špinění

Spousta žen se domnívá, že ono zmiňované špinění je menstruace, ovšem to není tak úplně pravda. Špinění se může objevit 10 až 14 dnů po oplodnění vajíčka, a to z toho důvodu, že se oplodněné vajíčko uhnízdilo v naší děloze. Avšak občasné špinění se může objevit i v dalších měsících těhotenství, není to nic neobvyklého.

Zdroj: Shutterstock

Nadýmání

Za nepříjemný pocit nafouknutí může zvýšena hladina progesteronu, která zpomalí trávicí systém a naše bříško vypadá jako balón, což se mimo jiné děje i při menstruaci. Pokud se tedy cítíte nafoukle a menstruace se nedostavila tehdy, kdy měla, je na čase zajít ke svému gynekologovi.

Bolest hlavy

Pro začátek je dobré zmínit, že bolesti hlavy po čase ustoupí. Jsou totiž způsobené rostoucím objemem krve, což je pro první týdny těhotenství běžná věc.

Změny nálady

Tento poslední bod je v podstatě souhrn všech již výše zmíněných bodů. Když vás bolí prsa, podbřišek i hlava a k tomu se cítíte unavená a nafouklá, tak kdo by měl neustále dobrou náladu, že?

Publikováno: 20. 4. 2021 12:59 Nahlásit obsah