Proč nechodit spát s mokrou hlavou: Zaděláváte si hned na několik problémů

Proč nechodit spát s mokrou hlavou: Zaděláváte si hned na několik problémů Zdroj: Shutterstock

Chodíte spát s mokrými vlasy? Ač jde na první pohled o nevinný návyk, jeho prostřednictvím si zaděláváte hned na několik problémů, které neblaze ovlivní zejména stav a zdraví vašich vlasů a pokožky hlavy. Proč tedy nechodit spát s mokrou hlavou a jak nejlépe chránit vlasy při spaní?

1. Mokré vlasy se snadněji lámou a třepí

Z jakého důvodu nechodit spát s mokrou hlavou? Jste-li zvyklá si večer umývat vlasy, počítejte s tím, že mokré či vlhké prameny jsou přes noc náchylnější k poničení. Mokrý vlas je totiž měkčí a slabší - snadněji se tedy láme a třepí a má také větší sklony ke krepatění.

2. Zvyšuje si riziko plísňové infekce i nadměrné tvorby lupů

Pokud budete chodit spát s mokrými vlasy, ve vlhkém a teplém prostředí se bude náramně dařit plísním, bakteriím i kvasinkám. A výsledek? Dojde k podráždění pokožky vaší hlavy, která vás bude nadměrně svědět a která bude náchylnější ke tvorbě lupů.

Zdroj: Shutterstock

3. Ráno budete mít zacuchané vlasy bez tvaru

Jestliže půjdete spát s mokrými vlasy, během spánku se vám mohou velmi snadno zamotat. Vaše dlouhá hříva bude po ránu nepoddajná a beztvará, velmi špatně se vám bude také rozčesávat. Hned ráno tedy strávíte zbytečně mnoho času, abyste svou rozcuchanou hřívu dala opět do pořádku.

Tipy, jak pečovat o umyté vlasy před spaním

Jste zvyklá si své vlasy umývat až ve večerních hodinách? V tom případě se držte pravidla, které říká, že byste měla před spaním svou umytou hřívu nechat volně proschnout nebo dokonale vysušit fénem. Při fénování přitom používejte studený vzduch, aby se vaše vlasy vlivem horka zbytečně nelámaly a netřepily. Před tím, než ulehnete do postele, si své vlasy také pečlivě pročešte.

Zdroj: Shutterstock Jak chránit vlasy během spánku? Podstatný je materiál povlaku na polštář

Ptáte se, jakým způsobem chránit rozpuštěné vlasy během spaní? Jelikož se vlasy během spánku třou o polštář a mohou se mechanicky ničit, dejte si záležet na výběru materiálu povlaku na polštář, na kterém budete spát noc co noc.

Povlak z bavlny nebo froté povlak jsou pro vlasy příliš hrubé. S ohledem na zdraví své hřívy se raději rozhodněte pro hedvábný nebo saténový povlak na polštář. Jedná se o typy povlaků, které jsou hladké a hebké a o které se vlasy nezadrhávají, nýbrž po nich volně klouzají. Tímto způsobem zajistíte, že vaše vlasy nebudou ráno zacuchané a nebudou se také více lámat či třepit.

Zdroj: Terrycralle.com, Healthline.com
Autor:
Publikováno: 1. 6. 2022 10:28 Nahlásit obsah