Chlapec s Aspergerovým syndromem měl po smrti svého otce hluboké deprese: Těžkou životní situaci překonal díky svému kocourovi

Chlapec s Aspergerovým syndromem měl po smrti svého otce hluboké deprese: Těžkou životní situaci překonal díky svému kocourovi Zdroj: Coventrytelegraph.net

Pokud doma chováte kočku nebo psa, jistě budete souhlasit s tím, že domácí mazlíčci mají neuvěřitelné schopnosti. Dávají nám lásku, dokážou nám naladit mysl na pozitivnější hodnoty a umí nás podpořit, když jsme úplně na dně. Tak jako kocour Jeffree, který pomohl chlapci trpícím Aspergerovým syndromem vyrovnat se s náhlou smrtí otce.

Intuitivní kočka jako záchranné lano

Když v raném věku přijdete o jednoho z rodičů, je to pro vás obrovský životní šok, se kterým se velmi dlouho vyrovnáváte. Náhlá smrt táty zaskočila také 13letého britského chlapce Finna, který však tyto těžké chvíle vnímal zcela jinak než jeho vrstevníci. Trpí totiž Aspergerovým syndromem.

Zdroj: Metro.co.uk Finnům otec zemřel náhle poté, co mu lékaři neočekávaně diagnostikovali rakovinu. Finnovi se zhroutil svět. V tom, aby se nepropadal stále níže a níže, mu pomohl jeho věrný kocour Jeffree.

„Jelikož má Finn Aspergerův syndrom, bylo pro něj vypořádat se se smrtí jeho otce mimořádně obtížné. Naštěstí tu byl kocour Jeffree, který mu podal záchranné lano. Jeffree není jenom nejkrásnější kocour na světě. Je neuvěřitelně milující a přátelský a pořád dokola vrní,“ říká chlapcova maminka Gayle.

Kočky mají šestý smysl. Vycítí, když je vám špatně

Právě kocour Jeffree pomohl svému mladému páníčkovi, aby se odpoutal od smrti svého otce a aby se soustředil na něco pozitivního. O kočkách se říká, že mají šestý smysl a v případě Jeffreeho to platí dvojnásob. Kocour Jeffree prý vycítí, když je jeho páníčkovi špatně nebo je na pokraji zhroucení. V tu dobu se při něm stále drží a neopouští ho.

Jeffree je neuvěřitelně intuitivním kocourem a zná všechna Finnova rozpoložení. Tato skutečnost byla důležitá hlavně v době, kdy mladému chlapci zemřel otec. „Když se staráte o dítě s Aspergerovým syndromem, jednou z nejdůležitějších věcí je připravit jej s předstihem na všechno, co může přijít. Jedině tak se může s danou věcí vyrovnat. Bohužel jsme měli jenom velmi málo času na to, abychom se vyrovnali s tím, že Finnův otec má rakovinu a že umírá,“ vysvětluje chlapcova máma.

Zdroj: Coventrytelegraph.net

Ideální mazlíček vhodný pro děti i dospělé s Aspergerovým syndromem? Kočka

Po smrti svého otce zažil Finn obrovský duševní otřes. I když pravidelně chodil na terapie, trpěl hlubokými depresemi a do školních sešitů si zapisoval, že chce umřít. Aby se Finnovo duševní zdraví ještě víc nezhoršovalo, jeho máma se rozhodla k nečekanému kroku. Když se jednoho dne vrátil domů, čekal zde na něj nový přírůstek v podobě kocoura Jeffreeho, kterého Finnova máma Gayle dovezla z útulku.

„Od té doby, co se u nás kocour Jeffree objevil, je z Finna jiná osoba. Opět má chuť žít. Jeffree miluje Finna a Finn miluje Jeffreeho. Jeden druhého navzájem zachránili. Jeffree už nežije v útulku a Finn se dokázal oklepat ze smrti tatínka,“ popisuje Finnova maminka Gayle, která doporučuje všem lidem (dětem i dospělým) s Aspergerovým syndromem, aby si pořídili kočku.

Zdroj: Metro.co.uk

Co je Aspergerův syndrom?

Aspergerův syndrom je jedna z poruch autistického spektra. Člověk s tímto celoživotním handicapem má potíže zejména v komunikaci s ostatními a v sociálním chování. Je tedy poznamenán především v oblasti emoční a sociální inteligence.

Naopak jeho IQ a řečové schopnosti bývají velmi nadprůměrné, v důsledku čehož se často se zápalem věnuje velmi specifickým zájmům. Pro člověka s Aspergerovým syndromem je rovněž typický nedostatek představivosti, vytváření rituálů a také fixace na jednu osobu nebo předmět.

Autor:
Publikováno: 27. 6. 2019 10:00 Nahlásit obsah