Kategorie Kočky

Článek
Jak si kočka vybírá, s kým půjde spát? Důležité je bezpečí a důvěra
Jak si kočka vybírá, s kým půjde spát? Důležité je bezpečí a důvěra Chovatelé koček často touží po tom, aby se k nim jejich zvířecí miláček přitulil na gauči nebo s nimi šel spát rovnou do postele. Není totiž nad usínání při uklidňujícím kočičím vrnění! Pokud ovšem s vámi vaše kočka spát nechce, nenuťte ji k tomu, ani se na ni nezlobte. Kočky si totiž samy vybírají, s kým půjdou spát. Jakým způsobem?
Článek
Její mainskou mývalí kočku si pletou se psem. Ruska Julia Mininová má doma impozantního kocoura Kefíra
Její mainskou mývalí kočku si pletou se psem. Ruska Julia Mininová má doma impozantního kocoura Kefíra Ruska Julia Mininová z města Stary Oskol se před 2 lety rozhodla, že si pořídí koťátko. Domů si přivezla sněhově bílého kocourka Kefíra mainské mývalí kočky, který však vyrostl do obrovských rozměrů. Ve svých 22 měsících váží 12,5 kilogramů a pravděpodobně bude ještě větší. Cizí lidé si dokonce Kefíra pletou se psím plemenem středního vzrůstu.
Článek
Hádanka: Najdete na obrázku za 10 sekund ukrytou kočku? Dokáže to jenom zlomek lidí
Hádanka: Najdete na obrázku za 10 sekund ukrytou kočku? Dokáže to jenom zlomek lidí Každý, kdo měl někdy kočku, ví, že tato čtyřnohá stvoření jsou mistry schovávaček. I když je máte rádoby na očích, nevidíte je. Připravili jsme si pro vás hádanku, pomocí které si zkusíte, jaký máte postřeh. Podívejte se na obrázek a pokuste se během 10 sekund najít ukrytou kočku. Zvládli jste to, nebo stále marně hledáte?
Článek
Hlídejte své domácí mazlíčky. Kočky si mohou koronavirus mezi sebou předávat
Hlídejte své domácí mazlíčky. Kočky si mohou koronavirus mezi sebou předávat Pro majitele koček následující zpráva bohužel nebude příliš příjemná. Britská asociace veterinářů (BVA) doporučuje, abyste své miláčky drželi doma a zabránili tak šíření koronaviru mezi zvířaty.
Článek
Chlapec s Aspergerovým syndromem měl po smrti svého otce hluboké deprese: Těžkou životní situaci překonal díky svému kocourovi
Chlapec s Aspergerovým syndromem měl po smrti svého otce hluboké deprese: Těžkou životní situaci překonal díky svému kocourovi Pokud doma chováte kočku nebo psa, jistě budete souhlasit s tím, že domácí mazlíčci mají neuvěřitelné schopnosti. Dávají nám lásku, dokážou nám naladit mysl na pozitivnější hodnoty a umí nás podpořit, když jsme úplně na dně. Tak jako kocour Jeffree, který pomohl chlapci trpícím Aspergerovým syndromem vyrovnat se s náhlou smrtí otce.