Její mainskou mývalí kočku si pletou se psem. Ruska Julia Mininová má doma impozantního kocoura Kefíra

Její mainskou mývalí kočku si pletou se psem. Ruska Julia Mininová má doma impozantního kocoura Kefíra Zdroj: Shutterstock

Ruska Julia Mininová z města Stary Oskol se před 2 lety rozhodla, že si pořídí koťátko. Domů si přivezla sněhově bílého kocourka Kefíra mainské mývalí kočky, který však vyrostl do obrovských rozměrů. Ve svých 22 měsících váží 12,5 kilogramů a pravděpodobně bude ještě větší. Cizí lidé si dokonce Kefíra pletou se psím plemenem středního vzrůstu.

Kam Ruska Julia Mininová přijde se svým mazlíčkem Kefírem, okamžitě vzbudí rozruch. Zvlášť cizím lidem musí vysvětlovat, že skutečně nemá psa, ale kocoura plemena mainské mývalí kočky.

Když si Julia pořizovala Kefíra jako malé koťátko, rozhodně nepočítala s tím, že tolik vyroste. Kefír má nyní 22 měsíců a 12,5 kilogramů. Pravděpodobně však bude ještě těžší a větší, protože mainské mývalí kočky rostou do svých tří až čtyř let. 

“Vyrostl nejen na pohled. Je také velmi chytrý a vždy se chová klidně. I když má Kefír velmi impozantní vzhled, popsala bych jej jako velké, milující a skromné dítě,” uvedla pro Daily Mirror o svém nádherném mazlíčkovi Julia Mininová.

Když k Julii přijde nová návštěva, je podle jejích slov při pohledu na kocoura Kefíra velmi překvapená. “Když k nám na návštěvu přijde poprvé někdo nový, je zmatený královským stvořením, které jej vítá u dveří. Každý si nejprve Kefíra splete se psem. Pokud k nám domů ale přijdou naši známí a přátelé, které Kefír zná, náš chlupáč se od nich nechá ochotně pohladit,” popsala dále Julia.

Kocour mainské mývalí kočky Kefír má svůj fanclub také na Instagramu, kde jej sleduje takřka 20 tisíc lidí. Jak sama Julia Mininová podotýká, lidé na sociálních sítích si nejdříve mysleli, že jde o podvrh, nebo dokonce o plyšovou hračku. Proto se rozhodla, že fotky a videa s kocourem Kefírem začne na Instagram přidávat mnohem častěji.

Zdroj: Mirror.co.uk, Instagram.com

Autor:
Publikováno: 25. 1. 2022 10:06 Nahlásit obsah