Jak si kočka vybírá, s kým půjde spát? Důležité je bezpečí a důvěra

Jak si kočka vybírá, s kým půjde spát? Důležité je bezpečí a důvěra Zdroj: Shutterstock

Chovatelé koček často touží po tom, aby se k nim jejich zvířecí miláček přitulil na gauči nebo s nimi šel spát rovnou do postele. Není totiž nad usínání při uklidňujícím kočičím vrnění! Pokud ovšem s vámi vaše kočka spát nechce, nenuťte ji k tomu, ani se na ni nezlobte. Kočky si totiž samy vybírají, s kým půjdou spát. Jakým způsobem?

Se svou kočkou můžete mít perfektní vztah. To ovšem nebrání tomu, aby si lehla do klína, na gauč nebo do postele k jinému členovi vaší rodiny a vás ignorovala.

Krmíte svou kočku, hladíte ji, hrajete si s ní a všemožně ji hýčkáte? Pokud i přesto s vámi tento čtyřnohý miláček nechce spát, rozhodně to neznamená, že vás nemá rád nebo že vás nerespektuje jako svého páníčka.

Zdroj: Shutterstock Jak si tedy kočka vybírá, s kým bude spát a proč zrovna vedle vás ležet nechce? Tento domácí mazlíček má zcela jiné priority, než byste si mohli myslet. O vaši osobu při výběru místa ke spaní kočce v prvé řadě rozhodně nejde.

Kočky totiž spí výhradně v pokojích, kde je teplo a ticho a ve kterých se cítí v bezpečí. Jestliže je třeba ve vaší ložnici vysavač, kterého se kočka bojí, anebo se vaše postel nachází u velkého otevřeného okna, ze kterého je kočka nesvá, raději si ke spánku vybere jinou místnost a jiný pelíšek, kde by se mohla schovat.

V druhé řadě hraje u kočky při výběru místa ke spánku důvěra. Tito čtyřnozí tvorové usínají po boku někoho, komu věří a o kom vědí, že pro ně není nebezpečný a dokáže je v případě nebezpečí ochránit. Až v neposlední řadě si kočka vybírá ke spaní člověka, kterého má ráda a k němuž má blízký vztah.

Zdroj: Vetstreet.com, Animalwised.com
Autor:
Publikováno: 17. 5. 2023 14:03 Nahlásit obsah