Těchto chyb byste se měla při holení nohou raději vyvarovat

Těchto chyb byste se měla při holení nohou raději vyvarovat Zdroj: Shutterstock

Asi budete souhlasit s tím, že holení nohou je otročina, kterou musíme chtě nechtě podstupovat jednou či dvakrát do týdne. Zkrátka, pro krásu se trpí. Máte-li už ale den po holení na nohou rašící strniště, anebo se během holení nepříjemně pořežete, řekneme vám, co děláte špatně! Vyvaruje se proto následujících chyb!

Neholte si nohy, jakmile se dostanete do sprchy

Jestliže si holíte nohy těsně před sprchováním, anebo jakmile vlezete do napuštěné vany, je to špatně. Holit byste se měla až 15 minut po koupání nebo sprchování. Pokud budou vaše nohy 15 minut ve vodě, změkčíte tím chloupky a otevřete vlasové folikuly (neboli váčky), čímž dosáhnete hladšího oholení.

Neholte si nohy ráno

Své nohy si neholte ráno, počkejte do večera.  Vaše nohy tak budou hladší, neboť chloupky během doby, kdy budete spát, ustoupí zpátky do folikul.

Zdroj: Shutterstock

Neholte se za sucha, ani nepoužívejte mýdlo

Pokud se chcete vyhnout škrábancům, určitě se neholte zasucha, ani k holení nepoužívejte mýdlo. Sáhněte po speciálním gelu nebo pěně na holení – holítko tak bude snadno klouzat po pokožce.

Nepoužívejte jednorázová holítka

Jednorázová holítka jsou dobrá k tomu, když vycestujete někam na dovolenou, ale doma je určitě nepoužívejte. Investujte raději do kvalitnějších holítek se čtyřmi nebo pěti čepelemi, které vaši kůži tolik nepodráždí a zajistí oholení bez zranění, a to také v oblasti kolen a kotníků.

Nezapomeňte častěji vyměňovat náhradní hlavice

Pokud máte holicí strojek s vyměnitelnými hlavicemi, vyměňujte je pravidelně už při prvních známkách otupenosti - zhruba po 5 až 10 holeních. Tato holítka rozhodně déle nepoužívejte. Nejen, že jsou tupá, a tudíž minimálně účinná. Je navíc pravděpodobnější, že se s nimi poraníte. Tyto rány se můžou stát potenciální branou pro vstup infekce.

Zdroj: Shutterstock

Neholte se proti směru růstu chloupků

Jestliže se pokaždé holíte pouze proti směru růstů chloupků, děláte špatně. Nejprve své nohy oholte s použitím gelu či pěny na holení po směru růstu chloupků - pokud máte citlivou pokožku, tak u tohoto způsobu holení zcela jistě setrvejte. A pokud vás trápí i zarůstající chloupky, předejdete jejich vzniku právě také holením po směru růstu.

V případě, že nemáte citlivou pleť, ani nemáte problémy se zarůstajícími chloupky, můžete po holení po směru růstu chloupků přistoupit také na holení proti směru růstu. Chloupky na nohou již budou velmi krátké a pokožka na nohou prohřátá, díky čemuž pro vás bude holení (za pomocí pěny nebo gelu) proti směru růstu mnohem bezpečnější. Minimalizujete tak možnost, že vaše pokožka bude po holení podrážděná a poraněná.

Autor:
Publikováno: 13. 4. 2021 13:21 Nahlásit obsah