Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Jak často byste měla mít sex ve 20, 30 a 40 letech? Kinseyho institut v tom má jasno

Jak často byste měla mít sex ve 20, 30 a 40 letech? Kinseyho institut v tom má jasno Zdroj: Shutterstock

Sexuální apetit je velmi individuální záležitost, která se navíc mění také s věkem. Některým ženám vyhovuje sex s partnerem několikrát do týdne, jiné by se nejraději nemilovaly vůbec. Co je ale normální? Americký Kinseyho institut provedl výzkum mezi jednotlivými věkovými skupinami a přišel se zajímavým zjištěním.

Průměrná frekvence sexu: Odpovídáte tabulkám?

Máte-li pochybnosti o tom, že vaše frekvence sexu je podprůměrná, anebo si myslíte, že souložíte víc, než je zdrávo, potom vás jistě zaujme zjištění amerického Kinseyho institutu, který se primárně zaměřuje na výzkum sexu, pohlaví a reprodukce. Tato nezisková organizace se rozhodla, že si posvítí na to, jak často mají lidé sex. Zpovídala tak tisícovky partnerských a manželských párů různého věku a jejich odpovědi na konci svého výzkumu zprůměrňovala.

Zdroj: Shutterstock

Co říkají čísla

Až na vás bude partner příště naléhat, tyto výsledky zveřejněné Kinseyho institutem mu klidně ukažte. Jenom mu tím potvrdíte, že vaše sexuální frekvence je zcela v normálu. Co tedy říkají čísla?

  • věková skupina 18 až 29 let – sex 122krát ročně
  • věková skupina 30 až 39 let – sex 86krát ročně
  • věková skupina 40 až 49 let – sex 69krát ročně

Nejvyšší sexuální frekvence je na začátku vztahu

Jak jste dopadli vy? Našli jste se v této tabulce? V každém případě stojí za zmínku, že mladší lidé spolu častěji souloží na počátku svého partnerského vztahu. Po celý první jeden rok to je až 2krát týdně. Poté sexuální frekvence klesá na zmíněných průměrných 122 styků ročně.

Zdroj: Shutterstock S náruživějšími partnery se můžete setkat pouze v 7 procentech případů. Právě pouze 7 procent dlouhodobých partnerských či manželských párů přiznává, že má sex alespoň 4krát do týdne.

A proč sexuální frekvence v průběhu let tak klesá? „Kromě klesajícího libida je jedním z hlavních ukazatelů zhoršující se zdraví a nástup nejrůznějších nemocí, které negativně ovlivňují četnost i kvalitu sexuálních aktivit,“ vysvětluje doktor Justin Lehmiller z Kinseyho institutu.

Autor:
Publikováno: 27. 6. 2022 09:25 Nahlásit obsah