Baletní megahvězda NATALIA OSIPOVA vystoupí v Kroměříži!

Baletní megahvězda NATALIA OSIPOVA vystoupí v Kroměříži! Zdroj: Vanity club

Principálka Londýnského Královského Baletu a nejuznávanější primabalerína současnosti, Natalia Osipova, vystoupí poprvé v ČR v premiéře nového představení Force of Nature. Představení se uskuteční 23. července 2022 v zahradách Arcibiskupského zámku Kroměříž. Osipova tak nahradí zraněného Polunina, který zde měl vystoupit v představení Rasputin.

Celosvětově uznávaná Natalia Osipova, jako jedna z největších baletek své generace, vystoupí v představení plném sól a duetů, které nemají konkurenci pro svou virtuozitu a krásu – od klasických děl až po brilantní nové choreografie. Jejími partnery budou hvězdy Royal Ballet London a hvězdy divadla Rambert London, včetně jejího partnera, na jevišti i mimo jeviště, amerického tanečníka a choreografa Jasona Kittelbergera.

„jako blesk z taneční nebe“

The Times

Natalia Osipova je jednou z nejuznávanějších tanečnic moderní doby, která je po celém světě známá pro svou jedinečnou kombinaci plynulé techniky dynamických, plynulých a hluboce charismatických emocionálních interpretací v klasickém i současném tanci.

Mnoha cenami ověnčená umělkyně, je oslavována jak pro svou dokonalost v radikálním novém tanečním dramatu, tak pro své interpretace velkých rolí klasického baletu a je všeobecně považována za jednu z nejpozoruhodnějších baletek své generace.

Zdroj: Vanity club

„skutečně úžasná, nadpřirozená tour de force“

The Guardian

V roce 2013 se Osipova připojila ke Královskému baletu jako Principálka poté, co se v předchozí sezóně objevila jako hostující umělec jako Odette/Odile (Labutí jezero) s Carlosem Acostou. Mezi její role patří Giselle, ve které vzbudila senzaci ve svém debutu, dále Kitri (Don Quijote), Sugar Plum Fairy (Louskáček), Princezna Aurora ( Šípková Růženka), Lise (La Fille mal gardée), Titania (Sen), Marguerite (Marguerite a Armand), Julie, Tatiana (Onegin), Manon, Sylvia, Mary Vetsera (Mayerling), Natalia Petrovna (Měsíc v Country), Anastasia, Gamzatti a Nikiya (La Bayadère) a role ve filmech Rhapsody, Serenade, Raymonda Act III, DGV: Danse à grande vitesse a Čajkovskij Pas de Deux. Vytvořila řadu rolí – mimo jiné v Ženě s vodou, Strapless, Woolf Works, Tetractys, Connectome, Meduse a dílech Possokhova a Ratmanského.

Pravidelně vystupuje jako hostující umělkyně po celém světě, včetně La Scaly a ABT v New Yorku, abychom jmenovali alespoň dva. Od roku 2016 divadlo Sadlers Wells objednalo dvě zájezdové inscenace speciálně pro Natalii, „Natalia Osipova“ (2016) a „Pure Dance (2018,), ve kterých se objevila v řadě klasických i současných skladeb, z nichž některé byly objednány a v choreografii podle ní nejslavnějších choreografů od Alexeje Ratmanského, Akrama Khana, Sidi Larbi Cherkaoui až po Arthura Pitu a Ivána Péreze a mnoha dalších, vystupuje po boku dlouholetého partnera Davida Hallberga i jejího snoubence, současného tanečníka a choreografa Jasona Kittelbergera.

Osipova je držitelkou mnoha ocenění, jako jsou : Zlaté masky za výkony ve filmech In the Upper Room (2008) a La Sylphide (2009), Critics' Circle National Dance Awards (Nejlepší tanečnice, 2007, 2010 a 2014), Positano Dance Awards (Nejlepší tanečnice, 2008 a 2011) a Benois de la Danse Award (Nejlepší tanečnice, 2008).

Od roku 2018 Natalia produkovala a prezentovala dvě své vlastní show, „Mother“ (choreograf Arthur Pita) prezentovaná v Southbank Center London (2018) a „Carmen“ (choreograf Didy Veldman) bude uvedena v Southbank Center London v květnu 2022.

V roce 2019 Osipová hrála v dokumentárním filmu Force of Nature, který poskytl jedinečný pohled do pracovního života jednoho z největších světových umělců, a v roce 2021 vytvořila vůbec první kolekci baletních NFT.

Zdroj: Vanity club Natalia Osipova – Force od Nature

23. 7. 2022 Arcibiskupský zámek a zahrady v Kroměříži

Vstupenky : https://www.ticketportal.cz/event/NATALIA-OSIPOVA-Fource-of-Nature

více informací : www.vanityclub.cz

Autor:
Publikováno: 20. 7. 2022 09:05 Nahlásit obsah