Členové Rybiček 48, Ondra Štorek, Petr Lebeda a Michal Brener: Čím chtěli být jako malí kluci?

Členové Rybiček 48, Ondra Štorek, Petr Lebeda a Michal Brener: Čím chtěli být jako malí kluci? Zdroj: Rybičky 48

Česká pop-punková kapela Rybičky 48, na kterou můžete vyrazit ve čtvrtek 20. října 2022 do pražské O2 arény, má celkem čtyři členy. Kromě frontmana Kuby Ryby jsou to Petr Lebeda, Ondra Štorek a Michal Brener. A právě tito tři poslední pánové se rozpovídali o tom, jaké bylo jejich dětství. Zajímá vás, čím chtěli být jako malí?

Kytarista Petr Lebeda chtěl být jako malý kluk zvukařem. Sen se mu splnil

Petr Lebeda, který v Rybičkách 48 zpívá a hraje na kytaru, miloval hudbu už od dětství. Od první třídy chodil do základní umělecké školy na klavír a na hudební teorii, ve čtvrté třídě se dal také na kytaru. Kromě hudby jej jako malého kluka zajímaly všechny technické věci.

“Chtěl jsem vědět, jak co funguje. Několikrát jsem dostal pecku ze zásuvky, když jsem tam připojoval různé věci. Rád jsem měl auta na ovládání, lego a merkura. Z merkura jsem si dělal výtah nebo lyžařský vlek, který vozil lego panáčky,” popsal kytarista Rybiček 48.

Petr Lebeda chtěl být už na základce zvukař a mít svoje studio. Tento sen si v dospělosti opravdu splnil. “Studio už mám a v kapele bohužel hraju a nezvučím,” podotkl se smíchem.

A jak to šlo kytaristovi Rybiček 48 ve škole? “Prakticky od základky jsem byl spíš průšvihář. Od druhého stupně jsem pravidelně nosil napomenutí, třídní a ředitelské důtky. Dvojku z chování jsem neměl jenom proto, že jsem reprezentoval školu na matematických soutěžích a když bylo potřeba něco sehnat nebo vyřešit třeba na školní besídku, tak jsem to prostě udělal,” zavzpomínal Petr Lebeda na svá školní léta.

Fotka z dětství Petra Lebedy Zdroj: Rybičky 48

Bubeník Ondra Štorek toužil po kariéře kamioňáka

Ondra Štorek v Rybičkách 48 hraje na bubny, zpívá a rapuje. K hudbě jako takové měl blízko už od dětství. Od šesti let hrál na klavír a od deseti let na bicí. Jak přiznává, táhlo ho to taky ke sportu. Hrál fotbal, věnoval se skateboardingu, závodnímu plavání i tanci.

“Ve škole jsem měl jedničky a dvojky, trojky výjimečně. Mezi mé nejoblíbenější předměty na základce patřila matika, později biologie a fyzika,” prozradil bubeník Rybiček 48.

A čím chtěl být jako malý kluk? Jeho odpověď vás možná překvapí. “Chtěl jsem být řidičem kamionu, protože jsem si myslel, že budu mít v kabině videohry a při čekání na hranicích budu hrát hry,” svěřil se Ondra Štorek se svým neobvyklým dětským snem.

Michala Brenera hudba zajímala již od mala Zdroj: Rybičky 48

Kytarista Michal Brener už jako malý usoudil, že muzika je nejlepší volbou

Michal Brener jako malý kluk rád skládal z lega stage s Marshally a rodiče jej od malička napájeli rockovou hudbou. “Sportu jsem se věnoval jen chvíli, protože jsem byl tlustý. Fotbal mě celkem bavil, alespoň jsem trochu zhubl, ale pořád mě to táhlo k muzice,” zavzpomínal kytarista Rybiček 48.

Jak podotkl, vždycky jej fascinovalo opravování elektroniky, videoher a podobných věcí. “Jako malý jsem si dával takovou challenge. Občas jsem rozebral nějakou hračku (joystick, dětskou vysílačku) a řekl jsem si, že ji rozeberu a zase složím, ale složit zpátky se mi ji nikdy nepovedlo. Tak už jsem jako malý usoudil, že muzika bude lepší volba,” přiznal se smíchem Michal Brener.

A jak to šlo tomuto nadanému muzikantovi ve škole? “Já jsem do školy moc natěšený nechodil. Na kamarády jsem se sice vždycky těšil, ale jinak mě to moc nebavilo. Prospěch jsem měl v pohodě. Základka mě celkem bavila, protože se tam člověk naučí nejvíc věcí do života a měl jsem tam i skvělé učitele. Pak jsem studoval na gymnáziu, kde mě probíraná látka nebavila vůbec. Celé to pro mě bylo jen o tom, úspěšně dokončit studium a mít maturitu. Jestli jsem byl třídní šašek? No jasně. To ani jinak nejde,” dodal kytarista Rybiček 48 Michal Brener.

Zdroj: vlastní 

Autor:
Publikováno: 26. 9. 2022 14:31 Nahlásit obsah