Kategorie Hudba

Článek
Zemřel Chris Ledesma, hudební editor seriálu Simpsonovi. Pracoval na každé epizodě a se Simpsonovými strávil 33 let
Zemřel Chris Ledesma, hudební editor seriálu Simpsonovi. Pracoval na každé epizodě a se Simpsonovými strávil 33 let Fanoušky legendárního animovaného seriálu The Simpsons zasáhla velmi smutná zpráva. Ve věku 64 let zemřel hudební editor Simpsonových, který více než polovinu života strávil po boku Homera, Marge, Barta, Lisy a Maggie. Chris Ledesma se hudebně podepsal pod každým dílem seriálu, a to po dobu neuvěřitelných 33 let.
Článek
Členové Rybiček 48, Ondra Štorek, Petr Lebeda a Michal Brener: Čím chtěli být jako malí kluci?
Členové Rybiček 48, Ondra Štorek, Petr Lebeda a Michal Brener: Čím chtěli být jako malí kluci? Česká pop-punková kapela Rybičky 48, na kterou můžete vyrazit ve čtvrtek 20. října 2022 do pražské O2 arény, má celkem čtyři členy. Kromě frontmana Kuby Ryby jsou to Petr Lebeda, Ondra Štorek a Michal Brener. A právě tito tři poslední pánové se rozpovídali o tom, jaké bylo jejich dětství. Zajímá vás, čím chtěli být jako malí?
Článek
Nejznámější hit Hany Zagorové Maluj zase obrázky: Jaký je příběh této čarovné písně?
Nejznámější hit Hany Zagorové Maluj zase obrázky: Jaký je příběh této čarovné písně? Jednou z nejznámějších písní Hany Zagorové je hit Maluj zase obrázky, který pochází z roku 1976. Také tuto píseň milujete? Možná, že vás překvapí, jakým způsobem tento hit vznikl. Hanka Zagorová v něm zpívá o vztahu, který prochází běžným vývojem od zamilovanosti až po partnerský chlad a odcizení. Vážně je to její příběh?
Článek
JOKER – Live in concert. Zaposlouchejte se a zažijte tento film jako nikdy předtím!
JOKER – Live in concert. Zaposlouchejte se a zažijte tento film jako nikdy předtím! JOKER, film, který získal dva Oscary – za nejlepší herecký výkon a za nejlepší hudbu – nyní můžete vidět v doprovodu živého orchestru.
Článek
Hudba obnovuje vzpomínky: Bývalá primabalerína trpící Alzheimerovou chorobou si rozpomněla na své mládí díky hudbě z Labutího jezera
Hudba obnovuje vzpomínky: Bývalá primabalerína trpící Alzheimerovou chorobou si rozpomněla na své mládí díky hudbě z Labutího jezera S konkrétní hudbou má řada z nás spojené příjemné i nepříjemné okamžiky svého života. Když slyšíme srdcovou melodii, jako bychom se jejím prostřednictvím vrátili zpátky do minulosti. Tak jako bývalá primabalerína New York Ballet Marta Gonzalezová. Tato žena trpící Alzheimerovou chorobou si rozpomněla právě díky hudbě z Labutího jezera.
Článek
Jak se baví Italové v karanténě: Celá Itálie hraje a zpívá
Jak se baví Italové v karanténě: Celá Itálie hraje a zpívá Je vám v karanténě dlouhá chvíle? V tom případě se můžete inspirovat Italy, kteří celostátní karanténu zahánějí hraním na hudební nástroje a zpěvem. Ne nadarmo se říká, že hudba dokáže léčit lidskou duši. Tak proč to nezkusit i v Česku?
Článek
Komik Kevin Freshwater vyzval v metru neznámou ženu, aby zazpívala Shallow od Lady Gaga: Její nádherný zpěv se stal internetovou senzací
Komik Kevin Freshwater vyzval v metru neznámou ženu, aby zazpívala Shallow od Lady Gaga: Její nádherný zpěv se stal internetovou senzací Anglický komik Kevin Freshwater točí vtipná videa, která pravidelně umisťuje na svém Instagramu. Nedávno vyrazil do londýnského metra, kde cestující žádal, aby dokončili některou ze známých písní. Když oslovil sympatickou blondýnku Charlotte Awbery, ať dozpívá song od Lady Gaga, z jejího výkonu se mu zatajil dech.
Článek
Potřebujete dostat z hlavy určitou písničku? Zazpívejte si její konec nebo si vezměte žvýkačku
Potřebujete dostat z hlavy určitou písničku? Zazpívejte si její konec nebo si vezměte žvýkačku Asi jste to už taky zažili. V rádiu či v obchodě jste uslyšeli chytlavou písničku, kterou teď ani za nic nedokážete dostat z hlavy. Stále se vám v mysli opakuje jako kolovrátek a pořád dokola si ji pobrukujete. I když se vám ze začátku líbila, začíná vás teď pěkně štvát. Tuhle dotěrnou melodii můžete dostat z hlavy hned několika způsoby.
(2) Načíst více