Jak se baví Italové v karanténě: Celá Itálie hraje a zpívá

Jak se baví Italové v karanténě: Celá Itálie hraje a zpívá Zdroj: YouTube.com

Je vám v karanténě dlouhá chvíle? V tom případě se můžete inspirovat Italy, kteří celostátní karanténu zahánějí hraním na hudební nástroje a zpěvem. Ne nadarmo se říká, že hudba dokáže léčit lidskou duši. Tak proč to nezkusit i v Česku?

V důsledku šířící se pandemie koronaviru je Česká republika od pondělí 16. března 2020 v celostátní karanténě. Můžeme pouze do práce, v nejnutnějších případech na nákup potravin a dalších nezbytných věcí, do lékárny nebo za nejbližší rodinou. Pokud jste doma na ošetřovném s dětmi nebo máte home office, možná vám i tak bývá dlouhá chvíle nebo začínáte být z celé situace nadmíru vystresovaní.

Inspirací v této nepříznivé době vám můžou být někteří Italové, kteří vědí, že hudba je nejlepším lékem na uzdravení duše a těla. Jak sami tito hudebníci, zpěváci, ale i amatérští milovníci hudby říkají, právě díky pravidelnému zpívání svých oblíbených písniček a hraní na hudební nástroje neztrácejí naději.

I když jsou ulice italských měst v současnosti vylidněné, Italové otevírají okna nebo vycházejí na balkony, kde si společně hrají a zpívají tradiční italské písně. V bytových domech tak spolu zpívají a hrají sousedé. Na hudební nástroje však ze svých balkónů hrají i profesionální hudebníci nebo pějí profesionální zpěváci.

Z těchto srdceryvných scén vznikají videa, která v současnosti kolují celým internetem. Italové však nezůstávají jenom u hraní a zpívání tradičních italských písní. Facebookem v současnosti koluje výzva, že si ve čtvrtek 19. března přesně v 18:00 celá Itálie zazpívá státní hymnu. V dalších dnech mají být „na programu“ zase popové písně.

„Nemusíme umět hrát na hudební nástroj, ani znát noty. To nejpodstatnější je, aby nás bylo slyšet. Hudba přeci jenom léčí lidskou duši, a to v tuto chvíli moc potřebujeme,“ dodávají organizátoři facebookové výzvy.

Autor:
Publikováno: 17. 3. 2020 14:49 Nahlásit obsah