Kategorie Historie

Článek
Před 108 lety se potopil Titanic: Co jste o této slavné lodi nevěděli?
Před 108 lety se potopil Titanic: Co jste o této slavné lodi nevěděli? Potopení slavné lodi Titanic i po letech přitahuje zájem spousty lidí. Ve své době se jednalo o to největší a nejluxusnější plavidlo a bylo označováno jako „nepotopitelné“. 14. dubna 1912 však narazilo do ledovce a jen o pár hodin později skončilo na dně Atlantiku. Pojďte se s námi podívat na zajímavosti o této legendární lodi.
Článek
Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo
Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo Dnes už v podstatě celý svět má obavy z následků koronaviru. Setkání s pandemií je pro mnohé z nás něčím novým a zcela neznámým. Pokud však zabrousíme do historie, zjistíme, že lidské dějiny jsou protkány nemocemi pandemických rozměrů. Víte, které byly ty nejhorší?
Článek
Ljudmila Pavličenková: Sniperka, která dostala 309 nacistů
Ljudmila Pavličenková: Sniperka, která dostala 309 nacistů Druhá světová válka se nese převážně ve znamení mužů. Politici, vojáci i hrdinové všedního dne – jen málokdy mezi nimi uvidíme ženská jména. Avšak i ony mají svůj podíl na historii. Jednou z nich je i Ljudmila Pavličenková, sovětská sniperka, která dokázala zlikvidovat více než 300 nacistů.