Kategorie Historie

Článek
Před 108 lety se potopil Titanic: Co jste o této slavné lodi nevěděli?
Před 108 lety se potopil Titanic: Co jste o této slavné lodi nevěděli? Potopení slavné lodi Titanic i po letech přitahuje zájem spousty lidí. Ve své době se jednalo o to největší a nejluxusnější plavidlo a bylo označováno jako „nepotopitelné“. 14. dubna 1912 však narazilo do ledovce a jen o pár hodin později skončilo na dně Atlantiku. Pojďte se s námi podívat na zajímavosti o této legendární lodi.
Článek
Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo
Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo Dnes už v podstatě celý svět má obavy z následků koronaviru. Setkání s pandemií je pro mnohé z nás něčím novým a zcela neznámým. Pokud však zabrousíme do historie, zjistíme, že lidské dějiny jsou protkány nemocemi pandemických rozměrů. Víte, které byly ty nejhorší?
Článek
Ljudmila Pavličenková: Sniperka, která dostala 309 nacistů
Ljudmila Pavličenková: Sniperka, která dostala 309 nacistů Druhá světová válka se nese převážně ve znamení mužů. Politici, vojáci i hrdinové všedního dne – jen málokdy mezi nimi uvidíme ženská jména. Avšak i ony mají svůj podíl na historii. Jednou z nich je i Ljudmila Pavličenková, sovětská sniperka, která dokázala zlikvidovat více než 300 nacistů.
Článek
Thajsko: Královským městem na kole
Thajsko: Královským městem na kole Stará Sukhotai se nachází západně od stejnojmenného moderního města a je impozantní připomínkou někdejšího významného království, ze kterého se dodnes dochovalo jen několik staveb v různém stádiu rozkladu, které si navzdory svému stavu jistě zaslouží pozornost.
Článek
Čtenářka píše: Sušice - Perla ukrytá vprostřed Šumavských lesů.
Čtenářka píše: Sušice - Perla ukrytá vprostřed Šumavských lesů. Když se řekne Sušice, většině lidí se vybaví krabička zápalek, fanoušci nejmenovaného kulinářského pořadu si vzpomenou na tvář bláznivé paní Regnerové. Jenže Sušice nejsou jen bývalé zápalkové závody SOLO a nabroušené…
Článek
Poznáte, co je na fotografii?
Poznáte, co je na fotografii? Jste si jistí tím, co vidíte na fotografii, nebo máte alespoň nějaký nápad, co by to mohlo být?
Článek
Celebrity, které mají dvojníky v minulosti
Celebrity, které mají dvojníky v minulosti Věříte na reinkarnaci nebo na cestování v čase? Pokud ne, podívejte se na následující fotografie. Jsou na nich celebrity, které jako by z oka vypadly různým lidem z minulosti. A kdo ví, třeba to byly právě ony.
(5) Načíst více