Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo

Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo Zdroj: www.history.com

Dnes už v podstatě celý svět má obavy z následků koronaviru. Setkání s pandemií je pro mnohé z nás něčím novým a zcela neznámým. Pokud však zabrousíme do historie, zjistíme, že lidské dějiny jsou protkány nemocemi pandemických rozměrů. Víte, které byly ty nejhorší?

Nový koronavirus je pro nás zatím velkou neznámou a o to více se ho lidé bojí. Je pochopitelné, avšak ne příliš rozumné, že lidé propadají panice a obávají se, jak bude pandemie postupovat, kolik lidí po celém světě zasáhne a kolik životů si vyžádá.

Ve videu, které najdete níže, jsme se podívali na nejhorší pandemie, se kterými se muselo lidstvo popasovat. V tu chvíli nám možná začne připadat nákaza koronavirem jako to „lepší“, čím se můžeme nakazit, v porovnání s tím, co se v historické nabídce nákaz objevilo. Černá smrt alias mor, španělská chřipka, cholera – to vše jsou nemoci, které měly u většiny nakažených skutečně děsivý průběh a u kterých se počty obětí počítaly i na desítky milionů.

TIP: Děsivé dokážou být i různé ideály krásy v různých kulturách - podívejte se ZDE

V dávných dobách smrt číhala všude Zdroj: wwww.ikipedia.com

V současnosti máme také další obrovskou výhodu a tou je pokrok ve vědě a medicíně. Ve středověku, kdy řádily morové rány, žádná účinná léčba v podstatě neexistovala a o moc lépe na tom lidé nebyli ani během pandemie španělské chřipky po první světové válce. Dnes pracují ti nejlepší světoví vědci na nových vakcínách a lécích, díky kterým budou moci lidé pandemie překonat mnohem lépe než v minulosti.

Podívejte se na naše video a zjistěte, jaké byly nejhorší pandemie v historii a napište nám do komentářů, jaký je váš názor na aktuální situaci kolem pandemie koronaviru.

Autor:
Publikováno: 31. 3. 2020 10:03 Nahlásit obsah