Kategorie pandemie

Článek
Poznejte nejpodivnější nemoci světa: Syndrom vlkodlaka, progérie i kamenná tvář
Poznejte nejpodivnější nemoci světa: Syndrom vlkodlaka, progérie i kamenná tvář Celý svět se v současné době zajímá o pandemii způsobenou koronavirem a ostatní zdravotní problémy tak trochu ustoupily do pozadí. Určitě však stojí za to si uvědomit, že mnoho lidí se potýká i s jinými chorobami. Dokonce i takovými, které jsou velmi podivné a jejich výskyt není tak častý.
Článek
Čína mohla pandemii koronaviru zastavit. Dle studie podcenili situaci
Čína mohla pandemii koronaviru zastavit. Dle studie podcenili situaci Předpokládá se, že původcem koronaviru jsou netopýři pocházející z wu-chanské tržnice v Číně. Ovšem dle studie vědců ze Solentské univerzity v anglickém Southamptonu za jeho šíření mohou i komunisté z Wu-chanu. Jak je to možné?
Článek
Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo
Už bylo i hůře. Nejhorší pandemie, kterými si lidstvo v historii prošlo Dnes už v podstatě celý svět má obavy z následků koronaviru. Setkání s pandemií je pro mnohé z nás něčím novým a zcela neznámým. Pokud však zabrousíme do historie, zjistíme, že lidské dějiny jsou protkány nemocemi pandemických rozměrů. Víte, které byly ty nejhorší?
Článek
Jak skončí pandemie koronaviru: Odborníci mluví hned o několika scénářích
Jak skončí pandemie koronaviru: Odborníci mluví hned o několika scénářích Svět v současnosti ochromila pandemie koronaviru. Jistě si sami říkáte, jak vše skončí. Podle virologů a epidemiologů existuje hned několik scénářů, z nichž tři jsou ty nejpravděpodobnější. Co nás tedy čeká?
Článek
Španělská chřipka se prohnala světem před sto lety. Měla vážnější průběh i vyšší úmrtnost nežli nový koronavirus
Španělská chřipka se prohnala světem před sto lety. Měla vážnější průběh i vyšší úmrtnost nežli nový koronavirus Je to více než sto let, kdy svět ochromila pandemie španělské chřipky. Toto onemocnění v letech 1918 až 1920 celosvětově zabilo až 100 milionů lidí. Podle experta WHO Gabriela Leunga však nelze se španělskou chřipkou srovnávat současnou epidemii nemoci COVID-19. Španělská chřipka měla totiž mnohem vážnější průběh i vyšší úmrtnost.