Před 108 lety se potopil Titanic: Co jste o této slavné lodi nevěděli?

Před 108 lety se potopil Titanic: Co jste o této slavné lodi nevěděli? Zdroj: www.pinterest.com

Potopení slavné lodi Titanic i po letech přitahuje zájem spousty lidí. Ve své době se jednalo o to největší a nejluxusnější plavidlo a bylo označováno jako „nepotopitelné“. 14. dubna 1912 však narazilo do ledovce a jen o pár hodin později skončilo na dně Atlantiku. Pojďte se s námi podívat na zajímavosti o této legendární lodi.

Když obrovský a luxusní parník Titanic vyplouval z anglického Southamptonu na svou první plavbu, která směřovala do amerického New Yorku, nikdo netušil, jaký krutý osud ji čeká. Loď byla námořní chloubou, svým cestujícím nabízela na tu dobu nevídaný luxus a díky své konstrukci měla být i vysoce bezpečná.

Jestli se však jednalo o chybu posádky, náhodu či zásah osudu už asi nezjistíme. Jisté však je, že 14. dubna 1912 ve 23 hodin a 40 minut obrovská loď narazila pravobokem do ledovce. Poškození bylo příliš závažné a stačilo pouhých 2 a půl hodiny, aby obrovský kolos šel ke dnu. Na Titanicu byl nedostatek záchranných člunů a na palubě panoval chaos, což způsobilo, že z více než 2 tisíc cestujících se jich zachránilo jen kolem sedmi set.

TIP: Jakými nejhoršími pandemiemi krom koronaviru si lidstvo prošlo? Přečtěte si ZDE

Tragédie Titanicu stále přirahuje pozornost lidí. Zdroj: www.pinterest.com

Příběh této lodi i po desítkách let fascinuje spoustu lidí. I proto jsme pro vás dnes připravili video, které najdete níže, ve kterém se podíváme na několik zajímavých faktů o této slavné lodi. Víte, že první filmové zpracování vzniklo už jen pár dní po tragédii a hrála v něm dokonce žena, která celou tragédii přežila? Dozvíte se také, jak cestující trávili svůj čas na palubě a na kolik je vlastně celá cesta do Ameriky přišla. Podíváme se i na to, kdy byl vrak poprvé objeven a zda se někdy dočkáme toho, že bude Titanic vyzdvihnut ze dna oceánu.

Užijte si naše video, a pokud se vám líbí, určitě nezapomeňte sledovat náš Youtube kanál JAKO FAKT?, kde pro vás připravujeme i další zajímavá videa.

Autor:
Publikováno: 14. 4. 2020 10:37 Nahlásit obsah