Umělkyně Katrina Hendrix se neholí už sedm let. Chloupky ukázala i na své svatbě

Umělkyně Katrina Hendrix se neholí už sedm let. Chloupky ukázala i na své svatbě Zdroj: Thesun.co.uk

Pro většinu žen je dámské holítko a pěna na holení základní součástí výbavy pro péči o tělo. Neplatí to však pro umělkyni Katrinu Hendrix z ruského Petrohradu, která se neholí více než sedm let. Své chloupky dala nedávno na odiv i během své svatby, což spousta lidí považovala za velký přešlap.

Umělkyně vzkazuje ženám, že mají na výběr

Jak 28letá Katrina Hendrix přiznává, všechny části svého těla si začala holit v pouhých dvanácti letech. V roce 2011 se však rozhodla, že holítko a pěnu na holení natrvalo odloží, a zůstane tak, jak ji příroda stvořila. Svým rozhodnutím nechtěla pouze veřejně šokovat. Jejím cílem je ukázat i dalším ženám, že mají na výběr a že mohou vypadat tak, jak samy chtějí.

„Ženy nemusejí podléhat univerzálnímu diktátu krásy. Je jenom na nich, jak bude vypadat jejich tělo, a pokud se nechtějí holit, je to naprosto normální. Sama o sobě můžu říct, že se cítím svobodněji,“ vysvětluje Katrina.

Zdroj: Thesun.co.uk Lidé ji považují za šílenou feministku

Ne každému se však zjev umělkyně Katriny Hendrix líbí, s čímž se musela tato mladá žena rychle smířit. Lidé z jejího nejbližšího okolí, cizí lidé, které potkala na ulici, a také internetová veřejnost se do ní začala nelibě strefovat.

„Lidé o mně říkali, že jsem monstrum, šílená feministka nebo ošklivý blázen. Někteří se nestyděli přijít rovnou ke mně, aby mi řekli, že vypadám hrozně. Dělala jsem, že si toho nevšímám, ale když jsem přišla domů, cítila jsem se bezmocně,“ popisuje Katrina.

Zdroj: Thesun.co.uk Později pochopila, že všem lidem kolem sebe nemůže dokola vysvětlovat, proč se přestala holit. Postupem času si vypěstovala imunitu vůči názorům ostatních. Katrinu však nejvíc šokovalo vyjádření její vlastní mámy, která o ní prohlásila, že vypadá nechutně.

„Je to jako, kdyby vám někdo vrazil nůž přímo do srdce. Mámě trvalo sedm let, než přijala, že se vůbec neholím. Nyní mě v tom, co dělám, plně podporuje,“ říká petrohradská umělkyně.

Zdroj: Thesun.co.uk Mužům prý její chloupky nevadí

Katrina Hedrix přiznává, že její chloupky na těle řeší spíš ženy nežli muži. „Z mých dřívějších partnerů nebyl ani jeden proti. Pokud s vámi chce muž sdílet intimitu, jsou chloupky poslední věcí, kterou bude řešit,“ přiznává otevřeně 28letá žena.

Tuto umělkyni dokonce chloupky nedávno doprovázely také v její svatební den. „Teď jsem šťastně vdaná, a i když můj manžel není příznivcem chloupků, respektuje a přijímá mou volbu,“ myslí si Katrina.

A co by Katrina Hedrix, která svým vzhledem ráda šokuje, vzkázala ostatním ženám? „Ve skutečnosti nejde o chloupky. Je to o vaší volbě. Berte to jako příležitost být tou, kterou chcete, a vypadat, jak chcete. Neskrývejte své pocity ani názor na danou věc.“

Autor:
Publikováno: 7. 1. 2020 13:16 Nahlásit obsah