Jak vypadá kluk z filmu Zachraňte Willyho? Herec Jason James Richter se od natáčení hodně změnil

Jak vypadá kluk z filmu Zachraňte Willyho? Herec Jason James Richter se od natáčení hodně změnil Zdroj: Profimedia

V roce 1993 se stal obrovskou senzací americký rodinný film Zachraňte Willyho, ve kterém se malý chlapec Jesse spřátelí s kosatkou Willym. Také jste tento film v dětství milovali a při jeho sledování vám ukápla nejedna slza? V tom případě vás bude jistě zajímat, jak vypadá Jesse ze Zachraňte Willyho v současnosti. Prošel obrovskou proměnou.

Rodinný film Zachraňte Willyho z roku 1993 udělal z Jasona Jamesa Richtera dětskou filmovou hvězdu první velikosti. Pro zajímavost, pro roli 12letého chlapce Jesse byl v rámci castingu vybraný z více než 4 tisíc kandidátů.

Příběh chlapce Jesse, který se snažil pro záchranu svého milovaného přítele, kosatky Willyho, udělat cokoliv, dojímal nejen v devadesátkách děti i dospělé. Sám Jason James Richter přiznal, že měl nejprve z natáčení s kosatkou, jejíž skutečné jméno bylo Keiko, velký strach. Tyto obavy se však rozplynuly, protože se spolu chlapec a kosatka i v reálu velmi sblížili.

Film Zachraňte Willyho byl tak úspěšný, že se dočkal dalších dvou pokračování, v nichž si Jason James Richter opět zahrál hlavní roli. Jako dětský herec dále zazářil v hlavní roli Nekonečného příběhu 3. Blýsknul se také ve videoklipu Michaela Jacksona k písni Childhood a v seriálu Sabrina - mladá čarodějnice.

Koncem 90. let 20. století se však Jason James Richter objevoval ve filmech a seriálech spíše sporadicky, a to ve vedlejších rolích. Po úspěchu ve filmech Zachraňte Willyho 1, 2, 3 a Nekonečný příběh 3 se mu nabídky přestaly hrnout pravděpodobně kvůli přicházející dospělosti.

A jak se má kluk z filmu Zachraňte Willyho dnes? Kromě světa filmu, kde působí jako herec a filmový producent, se v současnosti 42letý Jason James Richter věnuje další své zálibě, kterou je hudba. V letech 2000 až 2005 působil jako kytarista ve skupině Blueroot. Nyní je členem hudební formace Fermata.

Zdroj: Cs.wikipedia.org, Csfd.cz, En.wikipedia.org 

Autor:
Publikováno: 17. 1. 2022 09:58 Nahlásit obsah