Chlapec Quaden s poruchou vzrůstu dojal v srdceryvném videu celý svět. Jeho oficiální účty na sociálních sítích i spolu s videem však záhadně zmizely

Chlapec Quaden s poruchou vzrůstu dojal v srdceryvném videu celý svět. Jeho oficiální účty na sociálních sítích i spolu s videem však záhadně zmizely Zdroj: Insider.com

Ještě před týdnem se sociálními sítěmi šířilo dojemné video s 9letým Quadenem Baylesem. Tento australský chlapec trpící poruchou vzrůstu v něm pláče kvůli šikaně ze strany spolužáků a žádá mámu o lano, aby se mohl oběsit. Poté, co lidé Quadenemu zaslali miliony, však video z internetu zmizelo a zanikly i chlapcovy profily na sociálních sítích.

Spolužáci Quadena šikanovali kvůli poruše vzrůstu i kvůli jeho původu

O smutném osudu devítiletého Quadenema Baylese z australského Brisbane ještě minulý týden vzrušeně diskutoval celý internet. Za všechno mohlo dojemné video, které jeho máma zveřejnila na sociální síti.

„Dej mi lano, chci se zabít. Chci se bodnout do srdce. Chci, aby mě někdo zabil,“ pláče ve videu devítiletý Quaden, který trpí genetickou poruchou vzrůstu zvanou nanismus. Jeho maminka Yarrace se už nechtěla dívat na to, jak se její syn trápí. Proto se rozhodla video s Quadenem veřejně publikovat, aby upozornila, jaký dopad může mít na děti šikana.

Podle Yarrace se stal Quaden terčem šikany ze strany spolužáků nejen kvůli své poruše vzrůstu, ale také kvůli svému původu. Je totiž poloviční Aboriginec, tedy původní obyvatel Austrálie.

Zdroj: Internewscast.com Video dojalo lidi po celém světě, chytlo za srdce i některé celebrity

Video, které Quadenova máma zveřejnila na internetu, viděly miliony lidí po celém světě. Chlapce, který chtěl kvůli šikaně zemřít, podpořila také řada celebrit. Šlo například o slavné ragbyové hráče s austrálské Národní ligy, kteří Quadena pozvali na exhibiční zápas proti Novému Zélandu.

Za Quadena se postavil i herec Jefrey Dean Morgan, kterého znáte ze seriálu The Walking Dead. „Quadene, jsi silnější, než si myslíš. Ať už se stane cokoliv, máš ve mně přítele,“ poslal zase chlapci zprávu australský herec Hugh Jackman.

Lidé Quadenovi poslali miliony, aby mohl navštívit americký Disneyland

Video dojalo rovněž známého amerického komika Brada Williamse, který trpí stejnou poruchou vzrůstu jako Quaden. Tento 36letý herec dokonce pro Quadena založil veřejnou sbírku GoFundMe, ze které chtěl chlapci a jeho mamince zaplatit výlet do USA a návštěvu Disneylandu. Lidé z celého světa přitom Quadenovi poslali v přepočtu takřka 11 milionů korun.

Zdroj: Insider.com Šlo o upřímné video, nebo o podvod?

I když Quadenům příběh vyvolal tak obrovskou vlnu solidarity, na druhou stranu se začaly internetem šířit fámy, že Quaden je ve skutečnosti dospělý muž. To ale nestačilo a jeho instagramový účet napadli trollové, kteří o chlapci začali zveřejňovat nepravdivé informace. Například, že mu není devět let, ale rovných osmnáct. Na Instagramu se dokonce objevily snímky, na nichž byl Quaden vyfocený ve drahém značkovém oblečení, se skleničkou alkoholického nápoje v ruce i na narozeninové oslavě s číslem osmnáct.

Vzhledem ke Quadenově slávě rovněž na internetu začaly vznikat falešné sbírky, na kterých se chtěli obohatit neznámí podvodníci. I když Quadenova máma posléze vydala oficiální prohlášení o pravdivosti videa i Quadenově věku, nakonec došlo k záhadné věci. Celé dojemné video bylo z internetu staženo, Quadenův oficiální účet na Instagramu zrušen a facebookový účet uzamčen.

Co si o celé této kauze myslíte vy? Je Quaden opravdu devítiletý chlapec, nebo podvodník, který všechny tahal za nos? Napište nám svůj názor do komentářů.

Autor:
Publikováno: 27. 2. 2020 12:05 Nahlásit obsah