Herečce Míši Tomešové se po covidu zhoršil atopický ekzém. Své tělo se snaží vrátit opět do normálu

Herečce Míši Tomešové se po covidu zhoršil atopický ekzém. Své tělo se snaží vrátit opět do normálu Zdroj: Shutterstock

Není to tak dlouho, co hvězda seriálu Sestřičky Míša Tomešová prodělala koronavirus. S následky tohoto onemocnění se však tato 29letá herečka potýká i v současné době. Po celém těle se jí totiž výrazně rozšířil atopický ekzém, jehož projevy se Míša Tomešová snaží potlačovat celý život.

Hvězda primáckého seriálu Sestřičky Míša Tomešová byla poprvé pozitivní již loni v říjnu, tehdy měla s manželem Romanem Tomešem velmi lehký průběh koronaviru. Podruhé se nakazila koronavirem v první polovině letošního března. Míša Tomešová si covid-19 tentokrát přinesla z nemocnice, kde musela podstoupit akutní operaci slepého střeva.

Oblíbená herečka a mladá maminka však měla během druhé nákazy výrazně horší průběh onemocnění. Jak prozradila, ztratila chuť a čich, měla teploty, kašel, obrovskou bolest hlavy a zad a cítila velký tlak na hrudníku.

I když již Míša Tomešová není pozitivní a koronavirus zdárně zdolala, tato nemoc ji pronásleduje dál. Po koronaviru se jí totiž na těle extrémně rozjel atopický ekzém. 

“Atopický ekzém. Moje celoživotní součást. Nechci řikat, že s nim bojuju. S nim se bojovat nemůže. Musí se přijmout a pochopit, proč k nám přišel. Je to vykřičník, že se v našem těle děje nebo bude dít něco nepříjemnýho a zrcadlí nám celkovou pohodu a zdravotní stav našich orgánů a nás samotných. Každý má příčinu atopáku jinde a každému na něj pomáhá něco jinýho. To je na něm zrádný a nejtěžší. Neexistuje žádná univerzální léčba,” uvedla Míša Tomešová na svém Instagramu.

 

Tato herečka, která vyznává východní medicínu a zdravý životní styl, má v současné době upravený jídelníček, který pomůže její tělo opět vrátit do normálu. Kvůli  potlačení atopického ekzému nesmí přijímat mouku, rafinované cukry, mléko a mléčné výrobky. Míša Tomešová také znovu chodí na akupunkturu a užívá čínské bylinné přípravky.

Autor:
Publikováno: 26. 3. 2021 14:00 Nahlásit obsah