Smutná zpráva pro televizní svět: Zemřela slavná politická komentátorka, její tělo našli na ulici

Smutná zpráva pro televizní svět: Zemřela slavná politická komentátorka, její tělo našli na ulici Zdroj: Shutterstock

Americký televizní svět přišel o jednu ze svých nejvýraznějších osobností. Ve věku 58 let nečekaně zemřela politická komentátorka a dlouholetá tvář CNN, Alice Stewart. Její tělo bez známek života objevil náhodný kolemjdoucí na ulici ve Washingtonu.

V sobotu 18. května 2024 brzy ráno byli policisté přivolání k bezvládnému tělu Alice Stewart, které se nacházelo na ulici v jižní části Washingtonu. Navzdory tomu, že ležela venku, policie uvedla, že nic nenasvědčuje cizímu zavinění její smrti.

"Alice byla pro všechny v CNN drahá přítelkyně a kolegyně. Jako politická veteránka a novinářka oceněná cenou Emmy vnesla do zpravodajství CNN jiskru a napříč redakcemi byla známá nejen pro svůj politický um, ale i pro svou laskavost," uvedl generální ředitel televize CNN Mark Thompson.

Alice Stewart začala svou novinářskou kariéru jako regionální reportérka v americké Georgii, poté pokračovala jako moderátorka v Arkansasu. Později se přesunula k politice a stala se vedoucí PR několika amerických politiků.

Před volbami v roce 2016 se vrátila do médií, když ji CNN najala jako politickou komentátorku. Její odborné znalosti a schopnost analyzovat politickou scénu byly neocenitelné. Moderátor CNN Wolf Blitzer ji často zval do svého programu.

"Vždy jsme ji zvali do mého programu, protože jsme věděli, že na jeho konci budeme všichni o něco moudřejší," vzpomínal Blitzer. Den před svou smrtí byla hostem jeho relace, kde opět prokázala svůj mimořádný talent.

Alice Stewart byla nejen brilantní politickou komentátorkou, ale také inspirací pro mnoho lidí v novinářském oboru. Její smrt je velkou ztrátou nejen pro CNN, ale i pro celý mediální svět.

Zdroj: Edition.cnn.com, Usatoday.com

Autor:
Publikováno: 27. 5. 2024 15:34 Nahlásit obsah