Zemřela Libuše Šafránková. Česká Popelka se dožila 68 let

Zemřela Libuše Šafránková. Česká Popelka se dožila 68 let Zdroj: Shutterstock

Ve středu 9. června zemřela jedna z nejoblíbenějších českých hereček Libuše Šafránková. Bylo jí 68 let. Celý národ ji miloval jako filmovou Popelku z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Její skon pro zpravodajský server CNN Prima News potvrdil její syn Josef Abrhám mladší.

Třetí princ, Vrchní, prchni!, Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách, Princ a Večernice, Obecná škola, Kolja, Báječná léta pod psa nebo zmíněné Tři oříšky pro Popelku. Nejen díky těmto celovečerním snímkům se nám Libuše Šafránková pevně vryla do paměti. Vidět jsme ji mohli také na televizních obrazovkách v Četnických humoreskách či v pokračování seriálu Nemocnice na kraji města.

Libuše Šafránková se narodila 7. června 1953 v Brně. Dětství a školní léta prožila ve Šlapanicích u Brna. Už během studia na dramatickém oddělení brněnské Státní konzervatoře, které absolvovala v roce 1971, začal její pestrý herecký život. Kromě toho, že natáčela filmy a seriály, působila také v divadle.

Jedna z nejslavnějších českých hereček se v roce 1976 provdala za herce Josefa Abrháma, který byl její celoživotní láskou. V roce 1977 se jim narodil syn Josef Abrhám mladší, díky kterému měla Libuše Šafránková v pozdějším věku celkem tři vnoučata.

Ke konci života Libuši Šafránkovou provázely vážné zdravotní problémy. V roce 2014 podstoupila náročnou operaci, během níž jí lékaři odstranili nezhoubný nádor plíce společně s částí plicního laloku.

V pondělí 7. června, kdy slavila s rodinou své 68. narozeniny, musela být dle informací Blesku hospitalizována. Jak pro CNN Prima News potvrdil její syn, Libuše Šafránková zemřela ve středu 9. června 2021 v pražské Všeobecné fakultní nemocnici den poté, co podstoupila náročnou operaci. 

Zdroj: CNN Prima News, ČTK, Blesk

Autor:
Publikováno: 10. 6. 2021 09:38 Nahlásit obsah