Ručník na plážovém lehátku? Lidé prozradili, jak na dovolené řeší tyto sobecké rezervace

Ručník na plážovém lehátku? Lidé prozradili, jak na dovolené řeší tyto sobecké rezervace Zdroj: Shutterstock

Léto je tady a s ním i čas na zaslouženou dovolenou plnou slunce, mořských vln a odpočinku. Představte si, jak ležíte na lehátku u bazénu, s oblíbeným koktejlem v ruce a knížkou, která vás vtáhne do jiného světa. Jenže... co když jsou všechna lehátka obsazená už v sedm ráno, protože si na ně někteří lidé sobecky položili ručník?

Určitě to znáte – probudíte se ráno na dovolené s radostí, že si užijete den u bazénu nebo na pláži, ale místo toho vás čeká pohled na řadu prázdných lehátek obsazených jenom ručníky. Naštěstí můžete vyzkoušet jednoduchý způsob, jak s tímto nešvarem skoncovat.

Na sociálních sítích se objevilo hned několik skvělých tipů, jak si můžete poradit s těmito sobeckými rezervacemi. "Sesbírejte všechny věci z lehátek a odneste je do ztrát a nálezů," napsal jeden z diskutujících. "Ručníky a jiné předměty klidně dejte do koše, když je někdo nechá ležet celý den jeom tak," přidal se další.

Zdroj: Shutterstock Spousta lidí se shoduje na tom, že pokud si někdo nechá své věci na plážovém či bazénovém lehátku a pak se dlouhé hodiny nevrací, ostatní by měli mít právo tyto předměty odstranit a lehátko použít. „Vypadá to jako ideální příležitost pro hotelový personál, aby posbíral všechny zapomenuté ručníky a buď je odložil do rohu, nebo je vzal do ztrát a nálezů,“ doporučil další z diskutujících.

Jeden hotelový zaměstnanec v diskusi potvrdil, že v jejich hotelu musí hosté po zavírací hodině bazénu své věci odnést, jinak je personál sesbírá a odnese do ztrát a nálezů. „Byla jsem jednou na dovolené v Řecku a viděla jsem, jak člen personálu obchází bazén a sbírá všechny ručníky, které pak naskládal na jeden stůl,“ sdílela svou zkušenost jedna žena. Buďme k sobě ohleduplní – nenechávejme své věci ležet zbytečně dlouho bez dozoru a respektujme prostor ostatních. Tím si všichni zajistíme příjemnější a klidnější dovolenou u moře!

Zdroj: Tyla.com, Medium.seznam.cz
Autor:
Publikováno: 25. 6. 2024 10:43 Nahlásit obsah