Dvojitá brada: Zbavte se jí díky těmto cvikům

Dvojitá brada: Zbavte se jí díky těmto cvikům Zdroj: Shutterstock

Můžete být hubená jako tyčka, ale jednoho problému se ani dietami nezbavíte. Řeč je o dvojité bradě, ke které mají sklon takřka všechny ženy, a to bez ohledu na věk nebo váhu. Na dvojitou bradu zabírá pouze pravidelné cvičení. Prozradíme vám pár cviků, které vám denně zaberou jenom pár minut, ale jejich výsledek bude rozhodně potěšující!

Cvik číslo 1

Otevřete ústa. Spodní čelist dejte co nejníž. Následně ji vraťte zpátky vzhůru, a to tak, aby se zuby dotýkaly horní části rtů. Toto cvičení opakujte celkem 20krát - ideálně každé ráno před zrcadlem.

Cvik číslo 2

Při tomto cvičení budete pracovat hlavně s jazykem. Zakloňte hlavu mírně dozadu, nechte zavřenou pusu a jazyk jemným tlakem přitlačte na vrchní patro. Vydržte 15 sekund a tento cvik opakujte alespoň 5krát po sobě.

Zdroj: Shutterstock

Cvik číslo 3

Víte, že i prostřednictvím výslovnosti některých písmenek si můžete procvičit krční svalstvo? Sedněte si na židli a mějte vzpřímená záda (neopírejte se). S výdechem vyslovujte následující shluk samohlásek "ooooo" a "aaaaa". Opakujte alespoň 10krát po sobě.

Cvik číslo 4

Zakloňte hlavu tak, aby brada byla vzhůru. Otvírejte a zavírejte ústa, jako byste žvýkala žvýkačku. Tento cvik cvičte alespoň 30 sekund. Měla byste cítit napětí krčních svalů a svalů kolem vašich čelistí.

Cvik číslo 5

Tento cvik není moc příjemný na pohled, ale funguje! 10krát za sebou vysuňte dopředu spodní čelist a pak ji povolte. Pokud si při tomto cvičení dáte pod bradu ruku, ucítíte, jak vám svaly na krku pracují.

Cvik číslo 6

Zakloňte hlavu tak, abyste očima sledovala strop místnosti. Seďte vzpřímeně a rozhodně se zády neopírejte o křeslo nebo stoličku. Našpulte rty, jako byste chtěla dát někomu pusu, a v této pozici vydržte 15 sekund. Pak hlavu vraťte do původní polohy. Cvičení opakujte alespoň 5krát po sobě.

Zdroj: Shutterstock

Cvik číslo 7

Možná, že si pamutujete na dětskou hru, kdy jste se jako malá chtěla dotknout jazykem špičky nosu. A teď to pro vás může být cvičení, které po sobě opakujte alespoň 10krát. 

Výše uvedené cviky jsou opravdu jednoduché a nezaberou vám příliš času. Jejich cílem je posilnit  a zpevnit krční svaly, které tvoří podporu kůže na bradě.  Pokud budete takto poctivě cvičit každý den, výsledek by měl být viditelný už po jednom týdnu! 

Autor:
Publikováno: 28. 6. 2021 13:33 Nahlásit obsah