Ploché bříško do plavek? Těchto 5 cviků zformuje vaše břišní svaly rychleji než sklapovačky

Ploché bříško do plavek? Těchto 5 cviků zformuje vaše břišní svaly rychleji než sklapovačky Zdroj: Shutterstock.com

Plavková sezona pomalu klepe na dveře. Jestli jste si řekli, že byste se sebou měli teď na jaře začít něco udělat, směle do toho. Pokud je vaším cílem ploché bříško, nemusíte se dřít jenom v posilovně. Začněte v pohodlí domova pravidelně cvičit následující cviky, které zformují vaše bříško mnohem rychleji nežli klasické sklapovačky.

Sklapovačky: Nesprávná technika vám může ublížit

Že jsou sklapovačky ideálním cvikem, který vás dovede k plochému a pevnému bříšku? Nenechte se mýlit. Jejich technika je totiž velmi náročná na cvičení, a ne každý ji opravdu zvládne. Pokud tedy sklapovačky necvičíte správně, spíš než abyste si posílili břišní svalstvo, zatěžujete jimi svou páteř.

Nesprávným cvičením sklapovaček si tak můžete ublížit. Vyzkoušejte raději následující cviky na posílení břišního svalstva, které nejsou na provedení tak namáhavé jako sklapovačky, ale na druhou stranu zformují vaše bříško mnohem rychleji.

Věnujte následujícím cvikům alespoň 5 minut denně. Díky svému úsilí se budete moci už za pár týdnů chlubit rovným, plochým a vyrýsovaným bříškem.

Zvedání nohou nad podložku: Jednoduché, ale velmi účinné

Zdroj: Shutterstock.com Lehněte si zády na podložku, ruce položte podél těla a začněte pravidelně zvedat obě nohy směrem vzhůru nad podložku. Špičkami nohou a zároveň koleny se snažte dostat co nejvýše. Poté se s nohama vraťte zase zpátky těsně nad podložku. Tento cvik proveďte celkem 15krát. Celou sérii opakujte 3krát.

Tip: Pokud chcete, aby byl tento cvik na posílení břišních svalů ještě efektivnější, můžete při něm použít over ball.

Šlapání na kole: Cesta k vysněnému bříšku

Zdroj: Shutterstock.com Opět si lehněte zády na podložku, zvedněte své nohy mírně nad podložku a pravidelně je střídejte tak, jako byste jeli na kole. Opakujte 15krát celkem po 3 sériích.

Lift: V hlavní roli nohy

Zdroj: Shutterstock.com Zaujměte pozici v leže na zádech. Po celou dobu cvičení mějte záda přilepená k podložce. Zvedněte své nohy kolmo ke stropu, je důležité, abyste je měla v jedné rovině. Při tomto cvičení své nohy opravdu jenom mírně snižte směrem k podložce tak, abyste cítili spodní úsek břicha nad stydkou kostí. Poté se opět vraťte do původní pozice. Lift cvičte 15krát po 3 sériích.

Klasický plank: Nahradí až 100 sklapovaček

Zdroj: Shutterstock.com O klasickém planku se říká, že když jej budete v kuse cvičit 3 minuty, nahradí až sto sklapovaček. Plankem posílíte nejen své břišní svaly, ale i stehna, hýždě a zádové svaly.

Jak na to? Lehněte si břichem na podložku, zapřete se o předloktí, ruce a prsty na nohou. Vyrovnejte záda a zadeček držte zhruba ve výšce hlavy. V této pozici vydržte alespoň 60 sekund, pak ještě 2krát opakujte.

Šikmý plank: Ideální na šikmé břišní svaly

Zdroj: Shutterstock.com V tomto případě je vaše tělo nad podložkou na levém či pravém boku. Váhu svého těla přeneste na ruce a špičky nohou. Pokuste se v této pozici zůstat alespoň 30 sekund. Šikmým plankem si skvěle procvičíte zejména šikmé břišní svaly.

Autor:
Publikováno: 25. 3. 2019 12:07 Nahlásit obsah