První návštěva posilovny: Na co nezapomenout a co si vzít rozhodně s sebou?

První návštěva posilovny: Na co nezapomenout a co si vzít rozhodně s sebou? Zdroj: Shutterstock

Začínáte se silovým cvičením? První návštěva posilovny přináší spoustu otázek na to, co si vzít s sebou a jak se předem správně připravit. V našem článku se vám na tyto otázky pokusíme blíže odpovědět.

Vyhledejte si informace o posilovně

Před první návštěvou konkrétní posilovny si předem zjistěte informace o její provozní době, vybavení a základních pravidlech. Pravděpodobně vás budou zajímat také možnosti klubového členství.

Připravte si správné oblečení a obuv

Do posilovny si vezměte pohodlné a prodyšné oblečení, které vám umožní pohybovat se snadno a bez omezení. Vhodné jsou pro vás sportovní trička nebo topy vyrobené z prodyšného materiálu, který odvádí pot z těla. 

Ženy rovněž ocení dobře padnoucí sportovní podprsenku, která jim při cvičení zajistí dokonalou podporu. Pochvalovat si budete dále legíny nebo kraťasy a v neposlední řadě také sportovní boty určené pro vaši konkrétní cvičební aktivitu.

Zdroj: Shutterstock Doplňky do posilovny, na které rozhodně nezapomenout

Do posilovny si s sebou vezměte také menší ručník. Řada posiloven totiž vyžaduje z hygienických důvodů použití ručníku k ochraně cvičebních povrchů. Nezapomeňte si vzít také láhev s pitím - dodržování pitného režimu je při cvičení klíčové. A pokud budete v posilovně cvičit i s těžkými vahami, chraňte si své dlaně posilovacími rukavicemi.

Nemějte strach a nestyďte se

Stydlivost při první návštěvě posilovny je zcela běžná. Je to nové prostředí a nová zkušenost. Pamatujte si, že všichni nějak začínali. Každý, kdo navštívil posilovnu poprvé, zažil podobné pocity. Všichni byli někdy nováčci. Většina lidí v posilovně se navíc zaměřuje na svůj vlastní trénink, takže vás pravděpodobně nebude nikdo při vašem cvičení pozorovat.

Zdroj: Shutterstock Na co myslet při samotném cvičení? 

✔ Respektujte pravidla posilovny, dbejte na správné používání vybavení a udržujte čistotu.

✔ Začněte s jednoduchými cvičeními. Zaměřte se na cviky, které znáte a cítíte se v nich jistě. Postupně přidávejte nové cviky a cvičte na nových strojích.

✔ Nebojte se ptát. Pokud si nejste jisti, jak správně používat konkrétní stroje, neváhejte se zeptat personálu posilovny.

✔ Poslouchejte své tělo. Pokud cítíte bolest nebo necitlivost, přestaňte cvičit a poraďte se s instruktorem.

✔ Pokud chcete získat osobní přístup, podporu a správné vedení při cvičení, najměte si fitness instruktora.

Zdroj: Napsáno s využitím AI

Autor:
Publikováno: 15. 1. 2024 14:52 Nahlásit obsah