“Keto dieta vás připraví na vyvážený jídelníček”, prozrazuje výživová poradkyně

“Keto dieta vás připraví na vyvážený jídelníček”, prozrazuje výživová poradkyně Zdroj: ketodiet.cz

O proteinové dietě jsme si povídali s hlavní výživovou poradkyní společnosti KetoDiet a dietní koučkou Martinou Dvořákovou.

Jak byste popsala princip keto diety?

V průběhu proteinové diety snížíte příjem sacharidů na minimum. Vaše tělo se tak dostane do stavu zvaného ketóza a začne přirozeně spalovat uložené tuky. Zároveň mu dopřejete dostatek bílkovin, které jsou obsažené v proteinových jídlech a nápojích. Takže hubnete přebytečný tuk a současně chráníte svou svalovou hmotu.

Nemáte po proteinovém nápoji brzy hlad?

Konkrétně proteinové nápoje KetoDiet obsahují 63 % kvalitních bílkovin, takže zasytí opravdu na dlouhou dobu. Keto dieta ale už dávno není jenom o nápojích. Pokud vám nápojová varianta nevyhovuje, můžete si vybrat z velmi širokého portfolia proteinových jídel od proteinových tyčinek přes dezerty až k pečivu, polévkám nebo dokonce hotovým jídlům.

Je příprava proteinových jídel složitá?

Vůbec ne. Snadná příprava je jednou z největších výhod ketogenní diety. Odpadá vám vaření, počítání kalorií, skládání vhodného jídelníčku. Většinu jídel si můžete snadno nachystat i v práci. Zdroj: ketodiet.cz

Jak tedy s keto dietou začít?

Nejjednodušší cestou je vybrat si odpovídající dietní plán. Pokud si nejste jistí, jak velkou nadváhu máte, navrhuji vyzkoušet BMI kalkulačku, která vaše údaje obratem vyhodnotí. Pak už jen následujete jednoduchá pravidla. Kromě keto jídelníčku dbáte na pravidelný pitný režim a dostatečný příjem zeleniny a zdravých tuků. Postupně pak přidáváte i ovoce a běžná bílkovinová jídla a tímto způsobem zcela přirozeně “najíždíte” na vyvážené stravovací návyky.

Je pravda, že po proteinové dietě často nastává jojo efekt?

Pokud se po skončení proteinové diety vrátíte ke starým způsobům stravování, můžete přirozeně očekávat, že se nadváha vrátí. Na vině ale není proteinová dieta. Dietní plány KetoDiet jsou promyšlené sestavené tak, aby toto riziko eliminovaly a postupně vás připravují na kvalitní a vyvážený jídelníček.

KetoDiet je jedním z mnoha způsobu hubnutí. Její systém je úžasný svou jednoduchostí. Příprava jídel a nápojů zabere minimum času. Dodržujete pravidelnost, tělu dopřáváte potřebné živiny a přitom hubnete. Výsledky jsou viditelné rychle. Proteinová dieta vám pomůže změnit stravovací návyky k lepšímu, ideálně jednou provždy.

Autor:
Publikováno: 25. 6. 2021 08:11 Nahlásit obsah