Brazilec Amarildo Silva recykluje staré pneumatiky na pelíšky pro zvířata. Jeho výrobky jsou originální a šetří životní prostředí

Brazilec Amarildo Silva recykluje staré pneumatiky na pelíšky pro zvířata. Jeho výrobky jsou originální a šetří životní prostředí Zdroj: Br.pinterest.com

Mladý brazilský umělec Amarildo Silva přišel na skvělý nápad, jak recyklovat staré pneumatiky. Z tohoto nepotřebného odpadu, který nachází na ulicích, vyrábí originální pelíšky pro psy a kočky. Jeho úspěšné podnikání přitom začalo před dvěma lety, kdy přemýšlel, jakým způsobem pomoci naší planetě.

Originální nápad recyklace starých pneumatik

Amarildo Silva vyřešil problém odpadu v brazilských ulicích opravdu jedinečným způsobem. Již před dvěma lety se pustil do originální recyklace starých nepotřebných pneumatik, které v Brazílii nachází snad na každém rohu. Navíc si všiml, že toulaví psi ve starých pneumatikách velmi rádi spí nebo odpočívají. A právě tehdy se mu v hlavě zrodila myšlenka, že nepotřebným pneumatikám dá nový život i funkci.

Zdroj: Boredpanda.com Barevné a pohodlné pelíšky pro psy a kočky

Tento brazilský umělec tak začal proměňovat staré pneumatiky v originální pelíšky pro domácí zvířata. Vyřazenou pneumatiku nejprve ořeže, umyje a nalakuje veselou barvou. Často ji opatří i jménem psa nebo kočky, kterým bude hotový pelíšek patřit. V pelíšku nesmí chybět ani měkká poduška a polštářek s hravým vzorem.

Umělec propojil lásku ke zvířatům a řemeslné práci

Na hotový zvířecí pelíšek vyrobený ze staré pneumatiky je radost pohledět. Amarildo Silva přitom v rámci svého projektu spojil dvě věci, které vždy miloval. A to lásku ke zvířatům a k řemeslné práci. Navíc je rád, že svým projektem částečně řeší problém odpadu v brazilských ulicích.

Zdroj: Infonavweb.com.br Staré pneumatiky skladuje v jedné místnosti svého domu

I nadále je cílem tohoto mladého muže recyklovat nepotřebné věci, které lidé už nepoužívají a které by v opačném případě skončily na smetišti. Sám Amarildo průběžně sbírá všechny staré pneumatiky, které najde na ulicích. Tomuto nepotřebnému odpadu věnoval ke skladování dokonce jednu místnost svého domu. Aby ne. Ze starých pneumatik pak dokáže následně vytvořit dokonalé dílo.

Zdroj: Boredpanda.com Výroba originálních maxi květináčů

Amarildo Silva však neusíná na vavřínech. Neustále přemýšlí nad tím, jakým dalším způsobem přistoupit k recyklaci starých pneumatik. Kromě pelíšků pro domácí chlupaté mazlíčky se také pustil do výroby originálních maxi květináčů, ve kterých můžete pěstovat okrasné rostliny. Tyto květináče vynikají jak originálním tvarem, tak pestrostí barev a vzorů.

Jak se vám nápad tohoto mladého brazilského umělce líbí? Vdechli jste také někdy staré pneumatice nový život a začali ji používat zcela jiným způsobem? Napište nám své zkušenosti do komentářů.

Autor:
Publikováno: 29. 1. 2020 12:00 Nahlásit obsah