Mladý britský pár si během karantény postavil vysněné letní kino. Luke a Hannah nyní sledují pod širým nebem své oblíbené filmy

Mladý britský pár si během karantény postavil vysněné letní kino. Luke a Hannah nyní sledují pod širým nebem své oblíbené filmy Zdroj: Thesun.co.uk

Sníte o tom, že si na vlastní zahradě užijete letní kino pod širým nebem? Sen se může stát skutečností, a to velmi lehce. Inspirovat vás může počin mladého britského páru Luka Whelana a Hannah Fergusonové, kteří si stylové venkovní kino postavili na terase svého domu během nucené karantény. Co říkáte, povedlo se jim to?

Nucenou domácí izolaci využili zvláště kutilové

Miliony lidí po celém světě byly v důsledku pandemie koronaviru uvrženy do nucené domácí izolace. Spousta z nich však zažívala velmi dlouhé chvíle. Zvlášť pokud někteří neměli home office nebo se nemuseli starat o své děti, jednotlivé dny karantény jim ubíhaly velmi pomalu.

Zdroj: Thesun.co.uk Aby státem nařízená karanténa nebyla tak dlouhá a nudná, zejména kutilové se pustili do zvelebování svých domů, bytů i zahrad. Dramatickou proměnou prošla také zahrada Luka Whelana a Hannah Fergusonové z britského Cheshamu. 

Luke a Hannah si postavili venkovní domácí kino

Tento mladý pár se nepustil do výsadby stromků ani do realizace nových zeleninových záhonků. Luke a Hannah si pod širým nebem vytvořili dřevěnou terasu s letním kinem, o kterém snili už velmi dlouhou dobu. A právě nucená izolace jim dala dobrý důvod k tomu, aby svůj sen přenesli do skutečnosti.

Zdroj: Thesun.co.uk 33letý Luke a 29letá Hannah si na zahradě svého domu vlastnoručně vyrobili dřevěnou pergolu z palubních desek. Jelikož je Luke profesí elektrikář, realizoval sám také všechny elektrické rozvody včetně osvětlení. Následně stačilo na terasu dokoupit projektor, velké plátno a pohodlné sedačky a domácí kino pod širým nebem bylo na světě.

Zdroj: Thesun.co.uk Vysněné letní kino přišlo na 1500 liber

“Celý projekt nás vyšel zhruba na 1500 liber. Z jedné části naší zahrady jsme vytvořili nádherný prostor, kde rádi trávíme společné večery. Čas, po který musíme zůstat doma, se tak pro nás stává smysluplnější,” říká Hannah.

Když mají Luke a Hannah pocit, že tráví příliš času ve svém domě, jednoduše vyrazí na zahradu, kam si vezmou deku, kyblík popcornu a horkou čokoládu. “Díky našemu domácímu letnímu kinu máme pocit, jako bychom ani nebyli doma. Je to vážně zážitek. Už jsme společně viděli filmy Star Wars, Piráty z Karibiku nebo Avengers. To vše pod hvězdami,” popisuje dále 29letá Hannah.

Zdroj: Thesun.co.uk Dřevěná terasa, kterou si mladý pár vystavěl na zahradě, však neslouží pouze jako domácí kino pod širým nebem. Zvlášť přes den má i další využití. Luke ji využívá jako venkovní posilovnu.

Co na nápad tohoto mladého britského páru říkáte? Líbilo by se vám venkovní domácí kino i u vás na zahradě?
Autor:
Publikováno: 27. 5. 2020 12:25 Nahlásit obsah