12letý chlapec nechal své štěně v útulku. „Tady je plyšová hračka, aby na mě nezapomněl,“ stálo v dopise

Svět někdy přináší smutné a bolestivé situace, které vyžadují odvážná rozhodnutí. Tento příběh vypráví o 12letém chlapci jménem Andrés, který se ocitl právě v takovéto situaci.

Zaměstnanci spolku našli 13. února u dveří útulku Xollin rozkošné štěňátko psa spolu s dopisem. Podle příspěvku na Facebooku útulku zanechal psa v krabici s plyšovou hračkou a vzkazem chlapec, který v dopise popsal důvody svého rozhodnutí. Uvedl, že pejska jeho otec týral a hodlal ho prodat. Aby psa ochránil, rozhodl se ho nechat v útulku, protože věděl, že se o něj postarají lépe než on.

Tento dojemný příběh se rychle rozšířil po sociálních sítích a přilákal pozornost lidí z celého světa, kteří nabízeli pomoc, dary a možnost adopce.

Prvním krokem útulku bylo zajištění zdravotní péče pro štěně. Museli zajistit veterinární vyšetření kvůli zlomenému ocasu, štěňátko řádně naočkovat a odčervit. Ačkoliv to znamenalo další náklady, bylo důležité zajistit, aby byl pejsek v pořádku.

V dopise, který Andrés zanechal, vysvětloval, že se s matkou rozhodli psa předat útulku, aby unikl dalšímu týrání od chlapcova otce. Ten ho podle všeho měl pravidelně bít a kopat do něj. „Tady je plyšová hračka, aby na mě nezapomněl,“ napsal chlapec ještě v dopise, ke kterému hračku přiložil.

Jakmile René prošel veterinárním kolečkem, útulek se rozhodl mu najít rodinu. Zájem byl však enormní. „Kdybyste všichni otevřeli svá srdce a své domovy všem, nejen tomuto pejskovi, všechna naše zvířata v útulku by byla adoptována už dvakrát. Děkujeme těm několika lidem, kteří přišli do útulku a nabídli svou pomoc, aby zachránili další zvířata, která trpí týráním nebo jsou opuštěná,“ vzkázali zaměstnanci útulku všem zájemcům o štěňátko.

V komentářích pod příspěvkem útulek vyzývá své sledující, aby zvážili adopci i jiného, popřípadě staršího pejska. A co myslíte vy? Má podle vás adopce pejsků či jiných domácích mazlíčků smysl? Za nás rozhodně ano – ne nadarmo se říká, nekupuj, adoptuj.

Autor:
Publikováno: 19. 12. 2023 15:25 Nahlásit obsah