Amy Brooks nemá ruce ani nohy. Přesto vaří, řídí auto, šije na zakázku a natáčí videa na YouTube

Amy Brooks nemá ruce ani nohy. Přesto vaří, řídí auto, šije na zakázku a natáčí videa na YouTube Zdroj: Facebook.com | Amy Brooks

Amy Brooks z amerického Pittsburghu to nikdy neměla v životě lehké. Narodila se s genetickou vadou, v jejímž důsledku neměla ruce ani nohy. Biologičtí rodiče se jí ihned po porodu zřekli. Následně se díky adopci dostala do milující rodiny Brooksových. Poznala pravou lásku a naučila se se svým handicapem plnohodnotně žít.

Měla štěstí, že si ji adoptovali milující lidé

Když se Amy Brooks narodila, rodiče se jí okamžitě vzdali a dali ji k adopci. Její biologická matka si ji dokonce nechtěla ani pochovat, natož nakrmit. Velkým štěstím pro Amy však bylo, že si ji adoptovali manželé Brooksovi, kteří ji ve všem podporovali a zahrnuli velkým množství lásky.

Zdroj: Facebook.com | Amy Brooks “Lékaři v porodnici si mysleli, že budu v průběhu života stále závislá na druhých lidech. Moji rodiče, kteří si mě vzali, se s tím však nikdy nesmířili a vždy mě motivovali, abych se posouvala dál,” popisuje Amy.

Na YouTube má kanále “How does she do it?”

Vzhledem k tomu, že 37letá Amy Brooks nemá ruce ani nohy, měla to v životě vždy o dost těžší než její vrstevníci. I tak se snaží být nezávislou, díky čemuž se navzdory handicapu naučila dělat spoustu věcí, které jí usnadňují život. Vaří, uklízí, pere, anebo se aktuálně učí řídit auto.

Zdroj: Facebook.com | Amy Brooks “Samozřejmě neumím dělat všechno, co dokážou lidé se všemi končetinami. Snažím se však přijít na kloub, jak vše udělat jiným způsobem,” říká 37letá žena bez rukou a nohou. Jak se Amy dokáže vypořádat se svým handicapem, ukazuje ostatně na svém YouTube kanálu How does she do it? (Jak to ona dělá?), který má více než 40 tisíc odběratelů. 

Za svůj největší úspěch považuje šití

Amy na jednotlivých videích ukazuje, jak například balí dárky, fotografuje, píše dopis, peče perníčky, krájí zeleninu nebo třeba jí. Tato videa si do systému nahrává výhradně sama. “Původně jsem vůbec nechtěla být youtuberkou. Natáčení před kamerou mi dělá trochu problémy. Ale řekla jsem si, že právě toto je způsob, jak být oporou a motivovat další lidi, kteří jsou odlišní,” myslí si Amy.

Zdroj: Facebook.com | Amy Brooks Tato 37letá žena se navíc živí i šitím tašek, které prodává na Facebooku. Že se naučila šít, považuje za svůj největší životní úspěch. “Nechtěla jsem, aby jen tak seděla na gauči. Ani ve snu jsem si ale nedokázala představit, že bude Amy tolik nezávislá a sama zvládne udělat spoustu věcí,” dodala Amina maminka Janet.

Autor:
Publikováno: 22. 9. 2020 10:37 Nahlásit obsah